Aan de Zijlweg in Haarlem neemt de Ned. Bijbelgenootschap een nieuw pand in gebruik. 22 LOU braakman (86) overleden, bekende binnenstadswinkelier. In een rapport bericht de Nationale Woningraad, dat in drie Haarlemse stadsdelen de leefomstandigheden onvoldoende zijn: Haarlem-Oost (Slachthuisbuurt, Amsterdamse Buurt en Park wijk), de Transvaalbuurt/Indische Buurt en Haarlem ten noor den van de Jan Gijzenvaart. 23 j. bouwens (86), oud-adjudant van de Haarlemse politie, overle- In de Gravenzaal wordt de overzichtstentoonstelling (in de Verweyhal) geopend van werken van de schilder herman 24 In de Groenmarktkerk en bij het monument Vrouw in het Verzet wordt de jaarlijkse Hannie Schaft-herdenking gehouden. 26 Op de Haarlemse veiling van bubb kuyper wordt het manuscript van 'De Avonden' van gerard reve voor 160.000 gulden geveild. Het Broederhuis aan het Nagtzaamplein, waar jarenlang de broeders van het katholieke onderwijs in Haarlem-oost waren gehuisvest, wordt gesloopt ten behoeve van de bouw van senior woningen. 27 Staatssecretaris kohnstam (Binnenlandse Zaken) krijgt vanwege het gemeentebestuur bij zijn werkbezoek aan Haarlem een lijst aangeboden, getiteld 'De schat van Haarlem', met tien werkge legenheidsprojecten die de stad (nog) aantrekkelijker moeten maken. 29 In de Zuiderstraat wordt een muurschildering onthuld (gemaakt door martijn lucas smit uit Haarlem en dominic tshabanger uit Zimbabwe ter bezegeling van de stedenband tussen Haarlem en Mutare. 30 In een paviljoen van de Zusters Karmelitessen te Vogelenzang start een leefgemeenschap in het kader van de priesteropleiding in het bisdom Haarlem. Vanwege de Grafische Vakorganisatie wordt een vijftigtal leden gehuldigd wegens veeljarig lidmaatschap, o.m. a.c. warmerdam en D.J. DE koning (beiden 75 jaar lid) en j. leemhuis (70 jaar lid). In Overveen worden in de nieuwe buurt van het Blekersveld drie bomen geplant (opbrengst boekenmarkt) als attentie van de Buurtvereniging Overveen. KRUYDER (1881-1935). KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 245