December 1 gerard nol, actievoerder, zet een bezwarenactie op tegen De Appelaar (met schouwburg). 2 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Franciscusschool in Haarlemmerliede verschijnt het boekje 'Les aan de Lie' onder eindredactie van mieke meiboom, gemeentearchivaris van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 3 Een groentezaak aan de Rijksstraatweg wordt door brand volle- -246- dig verwoest. Van het optreden van boudewijn de groot, zanger, geboren en getogen in Haarlem evenals zijn tekstschrijver lennaert nijgh, wordt een tv-registratie gemaakt in Paradiso te Amsterdam. 6 Een vrouw en haar zoon worden in de Amsterdamstraat beroofd van een cassette met ongeveer ƒ25.000,—. 7 Het Klassiek Verbond Haarlem viert zijn tiende lustrum. In de Anegang wordt 's morgens vroeg een man aangetroffen, die doodgeschoten blijkt te zijn. Wethouder de vries opent in de bibliotheek aan de Planetenlaan een tentoonstelling over Oud-Schoten. 9 Vanwege het Carnegie Heldenfonds worden de politiemannen jos bakker en erwin drost, die een man uit een brandend huis hebben bevrijd, onderscheiden. De onderscheiding wordt uitge reikt door burgemeester pop. 10 BRAM stijnen (55) overleden, journalist te Zandvoort en mede werker van Haarlems Dagblad. Oud-wethouder tinus van de water (72) stadsvernieuwing, ruimtelijke ordening en cultuur - overleden. Mevrouw wil schreuder, voorzitter, neemt afscheid van de Ver eniging Humanitas. Haarlem, met name burgemeester pop, staakt de pogingen om Haarlem en de andere gemeenten in Zuid-Kennemerland onder te brengen in één Kennemerstad. Dag van de Mensenrechten ook in Haarlem: protest tegen het asielbeleid in Nederland. Mevrouw rie van der salm (en postuum ook haar man) uit Haarlem wegens haar hulp in de oorlog aan joden nu door Israël geëerd met de Yad Vashem-onderscheiding. thom fikkerman, activist tegen de armoede, onderscheiden met de Clara Meijer-Wichmann Penning. PIET DOMHOFF, 40 jaar acteur bij de Haarlemsche Tooneel Club, Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 246