RIES straver, hoofdcommissaris van politie in Haarlem en korpschef van de regiopolitie Kennemerland, neemt bij zijn ver trek naar de regiopolitie Midden Holland in de concertzaal af scheid van Haarlem. Burgemeester pop reikt hem de erepenning van Haarlem uit. straver wordt opgevolgd door bob visser uit Amsterdam. Dr. J.A. VAN kemenade, commissaris der Koningin in Noord-Hol land, opent het verbouwde gemeentehuis van Heemstede. In zijn toespraak spoort hij Heemstede, Bloemendaal en Bennebroek aan tot een fusie: Bloemstede. Gedeputeerde f. tielrooij neemt honderden bezwaarschriften tegen De Appelaar (inclusief schouwburg) in ontvangst. Ze ko men uit alle geledingen voort van de Vrienden van de Grote Kerk, de Historische Vereniging 'Haerlem' en de Wijkraad Bin nenstad. dirk dekker, directeur van het College Hageveld te Heemstede, neemt na 38 jaar afscheid. In Circus Renz (te Haarlem) worden de borstbeelden onthuld van herman renz en diana luyckx ter herinnering aan deze twee (tragisch overleden) circuscoryfeeën. Drs. A.F.M. VAN NOORT (79) overleden, oud-conrector en wnd. rec tor van het voormalige Triniteitslyceum in Haarlem. BART VAN rijsbergen (Firma Smit Van Rijsbergen) overleden (86), oudste winkelier van de Zijlstraat. Tijdens het Nationaal Concours voor Jong Muziektalent in Breda wint saskia plagge (17) de eerste prijs in de categorie Cello B, okke westdorp (15) wordt tweede in de categorie Hoorn B. Beiden komen uit Haarlem. N.A.A. kraakman (88) overleden, oud-voorzitter van de kerk- wacht in de kathedrale basiliek, inclusief de schatkamer. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 248