Ten geleide De vele hofjes zijn het visitekaartje van de Haarlemse binnenstad. Het is dan ook verheugend dat we eens uitgebreid aandacht aan de hofjes kunnen besteden. Een artikel gaat over een aspect van de hofjes dat niet zo vaak in zicht komt, de regentenkamers. Een tweede artikel geeft inzicht in het ontwerpproces van Teylershofje. Ook wordt aandacht besteed aan H.L. Janssen van Raay, van wie tot dusver eigenlijk alleen bekend was dat hij de Kroniek en de Jaarboekjes van Haarlem schreef. Het artikel van de heer Brug is gewijd aan een stukje vakbondsgeschiedenis, dat verbonden is met de bekende Werf Conrad. Kees Sipkes geeft de inside story van de in de Tweede Oorlog ontstane Haarlemse krant De Patriot. Behalve uit zijn eigen ervaringen als journalist van deze krant putte hij uit een aantal interviews van andere ex-medewer kers. In de rubriek tijdgenoten tenslotte een amusant verhaal van een fictieve Amsterdamse typograaf die bij de feestelijke onthulling van het Costermo- nument in 1856 geconfronteerd werd met allerlei rampspoeden. In navolging van de Vereniging Haerlem, die haar huisstijl heeft ver nieuwd, heeft ook het Jaarboek een facelift ondergaan. Roland van Helden verzorgde de nieuwe layout van omslag en binnenwerk. Bijdragen voor het volgende Jaarboek, bij voorkeur op diskette in wp 5.1, ziet de redactie met belangstelling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 15 oktober 1997 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Ken- nemerland, Jansstraat 40, 2011 rx Haarlem, tel. 023-5113311. De redactie W. Helversteijn F.W.J. Koorn, redactiesecretaris K.C. Schuyt B.C. Sliggers H. Spijkerman A.G. van der Steur C. van Steijnen L.J.H. Vroom

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 7