De gouverneur-generaal voegde daar aan toe: 'De directeur der Burgerlijke Openbare Werken heeft van de diensten en verdiensten van den heer Janssen van Raaij niet te veel gezegd. Die ambtenaar heeft toch met glans de groote moeijelijkheden overwon nen, waarmede de vereeniging van post- en telegraafdiensten nood wendig moest gepaard gaan. Zamensmelting van twee kaders ambtena ren móest, wanneer zij niet geheel ten nadele van het eene strekte, bij beiden ontevredenen maken. Het heeft daaraan dan ook niet ontbro ken en de pers heeft zich bereidwillig geleend tot het publiek maken van ontelbare aanvallen, als waaraan weinigen hebben bloot gestaan. Ofschoon hij dus niet de medewerking ondervond, waarop hij aan spraak kon maken, ging de heer Janssen van Raaij bedaard zijn weg met het gevolg, dat de vereeniging - vroeger door de meesten voor onmogelijk verklaard in de praktijk tot geene moeijelijkheden aanleiding gaf en zoowel post- als telegraafdienst aanmerkelijk werd uitgebreid 12) En vervolgens schreef de minister van koloniën aan koning Willem m: ik ben het met den gouverneur generaal eens, dat de diensten van den heer Janssen van Raay wel voor eene bijzondere belooning mogen worden in aanmerking gebragt. Aan hem is het toch te danken, dat de zamensmelting der post- en telegraafdiensten in Nederlandsch-Indië op de meest bevredigende wijze is tot stand gekomen. Men had hier te doen met een zeer belangrijke maatregel, die ten doel had om aan de posterij zoowel als aan de telegrafie een aanzienlijke uitbreiding te geven en tegelijk de inkomens vooral van het mindere personeel bij die diensttakken te verbeteren, zonder te groote lasten op 's lands schat kist te leggen. Maar even belangrijk als de maatregel was, even moeilijk was hij uit te voeren, en vooral werd zeer veel gevorderd van den man, die bestemd was om aan het hoofd der vereenigde diensten te staan. De heer Janssen van Raay heeft de zaak geleid op eene wijze, die werkelijk den meesten lof waardig is en ik vind dan ook gereede aanleiding om hem voor eene onderscheiding bij Uwe Majesteit in aanmerking te brengen.'13) Op 22 augustus 1877 werd Hendrik Leonard Janssen van Raay benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Haerlem Jaarboek 1996

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 92