Mr. N.G. Cnoop Koopmans 2 aandeelen Mr. F.R. Crommelin 2 aandeelen P. van der Stijlen 2 aandeelen F.M. Baron van Lynden 2 aandeelen Mr. J. de Clercq v. Weel 2 aandeelen H.L. Janssen van Raay 2 aandeelen J. Krol Kz. 1 aandeel Jhr. Mr. F.W. van Styrum 1 aandeel W. de Clercq 1 aandeel A. de Clercq 1 aandeel Dr. J.B. Wijnhoff 1 aandeel Dr. H.D. Kruseman 1 aandeel F.A. Gryseels 1 aandeel Dr. H.D. Tjeenk Willink 1 aandeel Mevr. Wed. F.E. van Praag 1 aandeel 40 aandelen' Diezelfde dag werden de bestuursleden gekozen: Janssen van Raay voorzit ter, Gryseels secretaris, A. de Clercq penningmeester, Van Styrum en Wijnhoff, lid. Als commissarissen (hun taak was toezicht houden op het bestuur) werden gekozen de heren Boreel van Hogelanden, Cnoop Koop- mans en Crommelin. We zien hier direct welk segment van de Haarlemse samenleving betrokken was bij de Maatschappij: Boreel was burgemeester van Haarlem, Van Styrum advocaat en lid van de gemeenteraad, het latere bestuurslid Dr. H.D. Kruseman wethouder, A. de Clercq was mede-direc teur van bovengenoemde Haarlemsche Bankvereeniging. Ook de overige bestuursleden en het gros van de aandeelhouders behoorden tot de sociale bovenlaag. Werkwijze van de Maatschappij In de statuten van 190621> wordt het doel van de Maatschappij omschreven: 'Zij heeft ten doel het verbeteren der huisvesting van minvermogenden en in het algemeen van den gezondheidstoestand in de gemeente, met betrekking tot de woning, door het aankopen, veranderen of vernieu wen van bestaande woningen; het overnemen van open plaatsen en het afbreken van aanwezige gebouwen, hetzij tot het oprichten van nieuwe, hetzij tot verbreeding van nauwe straten en tot bevordering eener ruimere luchtverversching'. TOTAAL P.M. KERNKAMP

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1996 | | pagina 97