Later ging de rest per binnenvaartschip naar Nijmegen. Dit leidde tot een feestavond in Nijmegen voor de Haarlemse leerlingen, die daar bij gast gezinnen mochten logeren, en uiteraard een tegenbezoek in Haarlem. Buitenschoolse activiteiten Van de sportieve activiteiten herinnert Rob Vunderink zich de jaarlijkse fietstocht naar Kennemerduinen en de sportdag op het HFC-terrein. De jon gens voetbalden bij hfc. Daar ontstonden soms hechte banden. Wim -134- Groot: 'Ik heb in die vijf jaren nooit ook maar enige echte band gevoeld met andere leerlingen in de klas. Je kende elkaar en daar hield het meestal mee op. En wie werden dan mijn vrienden? Op mijn elfde lid gewor den van hfc ontstonden daar de vriendschappen tot op de dag van vandaag! In de pauze zochten alle HFC-ers elkaar op.' Twee leraren, namelijk Haak en gymleraar M. Houtkooper, waren zelf oudvoetballers bij HFC-Haarlem, en zeker Haak bleef een fervente aanhan ger. Voetbal was niet de enige sport. Frans Manden mocht als invaller in een schoolhonkbalteam meespelen. Hij had geen sportkleren en betrad in een te krappe geleende outfit het veld: 'Ik sla prachtig en ren naar het eerste honk, maak daar de bekende sliding naar 't honk, wat gebeurt er? Mijn broekje kraakt in flarden. De jongen die het honk verdedigde moest zo la chen, dat hij de toegeworpen bal miste.' Aldus maakte hij in de flarden van zijn broekje een homerun. De meisjes hebben levendiger herinneringen aan de danslessen bij Martin in de Schagchelstraat. Riet Sperwer: 'Wie denkt niet met vreugde terug aan de Martinbals. Het eerste jeugdbal tot elf uur in de tuinzaal. Pa en Moe op het podium, genie tend tot en met, Jan van Aken. Later de heuse bals met anjer (wat haalt hij er voor een, een rode of een witte), feestmuts en om twaalf uur de polonaise "En hoeperdepoep zat op de stoep Mijn eerste vriendje enthousiast bijtend in een warm worstje, tot droevig resultaat hebbend een rozet vetvlekjes als originele garnering van rechterschouder van nieuwe avondjurk.' Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 134