Historische Werkgroep Vereniging 'Haerlem' Er zijn in het afgelopen jaar heel wat (historische) onderwerpen besproken op de zolder van de Hoofdwacht. Over bestaande en nieuwe projecten, over wat wel en niet mogelijk was, over zaken van huishoudelijke aard| over tentoonstellingen, excursies en lezingen en over de betrokkenheid van leden bij historische verenigingen, stichtingen of evenementen. Soms werd er bij de leden van de Historische Werkgroep Vereniging Haerlem (hwvh) thuis vergaderd. Dit had in een enkel geval de voorkeur vanwege de parkeervoorzieningen in de binnenstad in de avonduren en soms ook met de moeite die sommige wat oudere leden hadden met de trappen naar de tweede verdieping. Eind 1997 telde de werkgroep 14 leden en had een dagelijks bestuur van drie leden, te weten M.A. Bulte, voorzitter, H. Ahles, secretaris en K.J.B. Keuning als penningmeester. Dat waren negen leden minder dan een jaar daarvoor. Het ledental is voornamelijk teruggelopen ten gevolge van uit eenlopende persoonlijke omstandigheden. Zo overleed Pieter van Wijn gaarden op 26 augustus 1997. De in Amsterdam wonende oud-voorzitter van de werkgroep Ben Speet nam afscheid vanwege een zwaarder wor dende werkkring. Hij werd overigens ere-lid en zal ook in de toekomst on dersteunend voor de groep werkzaam blijven. De secretaris van de werk groep, Walter Blazer, vertrok medio 1997 omdat hij werkzaamheden had gekregen in de Zaanstreek. Het starten van een studie, veranderende be langstelling, ziekte en verhuizing waren in de overige gevallen de oorzaak. Opnieuw heeft het doen van historisch onderzoek centraal gestaan. Met name het raadplegen van particuliere archieven is niet meer weg te denken. Eens te meer bleek dat door dergelijke bronnen een verrassende nieuwe kijk op de geschiedenis van de stad kunnen worden verkregen. Vandaar dat de leden doorlopend alert waren op het ontdekken hiervan. Zo is in het afgelopen jaar bemiddeling verleend bij het verkrijgen door de Archief dienst voor Kennemerland van het archief van de Vereniging 'Geloof en Wetenschap' periode (1882)1908-031958, omvang 3.00 meter. Deze vereni ging werd opgericht op 15 januari 1908 met als doel het behoud en de ont wikkeling van de katholieke beginselen. Tevens bevat het archief- M.A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 208