20 yvonne van baarle benoemd tot hoofd Culturele Zaken te Haarlem. Zij volgt hans van de tweel op. 21 J.g.m. BOSMAN (74) overleden, onder meer oud-voorzitter Katho lieke Bejaardenbond. HERMAN bardeloos (48) overleden, oud-beheerder cultureel centrum Oude Slot te Heemstede. 22 Onder de titel Meesterlijk Getekend houdt Teylers Museum een expositie van werken uit eigen bezit. 23 De bouw van de eerste Haarlemse studentenflat gaat op het voormalige Visnoterrein aan de Spaarndamseweg van start. 26 a van dijk benoemd tot directeur van het verzorgingshuis Schoterburcht als opvolger van A. overmars. Maart 1 De voetbalclub edi honderd jaar, bekroond met de koninklijke Erepenning, uitgereikt door staatssecretaris erica terpstra. 3 Een felle brand aan de Scheepmakersdijk dwingt enkele omwo nenden elders onderdak te zoeken. 4 De archiefdiensten van Haarlem en Velsen werken samen in de Archiefdienst voor Kennemerland. Burgemeester jaap pop reikt het eerste exemplaar van de Kennemer Kroniek uit aan wethou der c. visser van Velsen. De kapel van het Deo-ziekenhuis wordt van zijn bouwvallig to rentje ontdaan. 5 Burgemeester jaap pop neemt het eerste exemplaar in ontvangst van 'De verdwenen dagboeken van Frans Hals', een roman van de Amerikaan michael kernan. 6 Een gasexplosie in een snackbar in Schalkwijk heeft ernstige ge volgen: zeven personen min of meer gewond. 7 Blijkens een rapport kan een nieuwe Toneelschuur (een exclusief ontwerp van joost swarte) gebouwd worden in de Lange Begijnestraat. 10 In Oud-Schoten wordt de rk Petrus en Pauluskerk (gebouwd in 1958) gesloopt. Ter plekke komt nieuwbouw van woningen. Het boek van loeici van balen, oud-wethouder van Haarlem, getiteld 'Te veel vrouw', overhandigd aan oud-burgemeester schmitz. Het wekt enorme beroering in politiek Haarlem. 12 De gemeenteraad geeft gemeentesecretaris e. blitz (52) eervol ontslag. Bij haar afscheidsbrief stuurt ze het door haar geschre ven boekje 'Van de nood en de deugde' over vrouwenemancipa tie. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 231