9 PETER BORST (49) overleden, plaatsvervangend commandant van de Haarlemse brandweer. 10 De gemeentereinigers zijn in nieuwe kledij (donkergroen/oranje) gestoken. Vanuit het Frederikspark wordt een zestig jaar oude kastanje boom verplaatst naar een gazon aan de Rustenburgerlaan. 11 Het Kennemer Gasthuis viert zijn vijfjarig bestaan in aanwezig heid van gedeputeerde a. wildekamp. Mevrouw sara hos-de greef viert in Schalkweide haar hon derdste verjaardag. De unieke collectie gapers van de Haarlemse familie van os (dro gisterij Van der Pigge) wordt verkocht aan het bedrijf Biohorma in Elburg. 13 MIEP VAN LUIN (86) te Heemstede overleden, pianiste en pianopedagoge. 14 In verzorgingshuis Schalkweide begint het feestprogramma ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. 15 Het gemeentelijk Informatiecentrum betrekt een nieuw onder komen in het stadhuis. De Haarlemmers worden op de Grote Markt getracteerd. Burgemeester jaap pop maakt de entree vrij door met een zwaard een lint door te hakken. Uit het onderzoek 'Binnenstadsmonitor' van het gemeentelijk bureau Onderzoek en Statistiek blijkt, dat de binnenstad steeds minder klanten trekt, o.m. door hoge parkeertarieven en te wei nig parkeergelegenheid. 17 elvira de groot (49) overleden, modedocente. 18 Wethouder jan haverkort reikt de gemeentelijke penning van verdienste uit aan j.w. freriks vanwege zijn meer dan twintigja rige inzet voor de stadsvernieuwing in de Leidsebuurt en Haar lem Zuidwest. 19 Een 35-jarige Haarlemse vrouw wordt in de Damstraat voor een café doodgereden door een beschonken automobilist. 20 FOK VAN heerden (69) overleden, begeleider van de Haarlemse Muggenronde gedurende tientallen jaren. De Europese milieuministers, ter vergadering in Amsterdam, ne men een kijkje in Haarlem, lunchen op het stadhuis in de Gravenzaal en krijgen van burgemeester jaap pop een Haarlemse stropdas cadeau. 21 In de Bavo-reeks verschijnt het eerste deel onder de titel 'De naamborden, rouwborden en tekstborden in de Grote Kerk te Haarlem' geschreven door m. temminck-van dijkhuizen en j. temminck. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 233