In tegenstelling tot de drie anderen had hij definitief toestem ming om in Nederland te blijven. 21 De Haarlemse volksdansensembles Nirkodah en Horus hebben in Marker en Volendams kostuum als enige Westeuropeanen deelgenomen aan een volksdansfestival in Turkije. Dirigent fons ziekman van de vermaarde Haarlemse Koor school krijgt assistentie van gilles michels. ziekman gaat zich meer met het management bemoeien, michels vooral met de muziek. 23 De Haarlemse Tv-presentator paul witteman heeft zijn boek 'Tussen gevoel en verstand' uit de handel gehaald omdat er zon der toestemming van de betrokkenen emotionele passages uit tv- uitzendingen in voor kwamen. De Stuif Stuif, het jaarlijkse feest voor kinderen die niet met va kantie gaan, dreigt na 36 jaar voor Haarlem verloren te gaan we gens tekort aan vrijwilligers. Nu wordt nog met een beperkt pro gramma gewerkt. Het Haarlemse sleep- en bergingsbedrijf nc versleept een droog dok van 3000 bij 71 meter van Kiel naar Suez. 24 Het Haarlems Toneel heeft faillissement aangevraagd. Het lukte door gewijzigde rijkssubsidieregels niet de benodigde 150 voor stellingen te halen, doch slechts 100. Componist en organist piet kee geniet extra internationale er kenning nu zijn werk is opgenomen in de beroemde collectie van de Duitse uitgeverij Barenreiter. 25 Haarlemse kappers willen niet op zondag gaan werken. Ook al mag het wel van de landelijke vakbonden en werkgeversorgam- saties 26 De Amsterdamse Tv-zender TV5 wil ook op de Haarlemse kabel gaan uitzenden en vraagt de provincie daartoe een 'bescheiden bijdrage'. Kunsthistorici en letterkundigen hebben 'De gravenportretten in het Haarlemse stadhuis' wetenschappelijk beschreven. Een unieke serie in een uniek gebouw. 29 Het aantal goedkope woningen in Haarlem daalt voortdurend. De woningvereniging Randstad had in 1995 nog 72% woningen met een maandhuur tot 600 gulden, nu is dat geslonken tot 66%. 31 Het gerechtshof in Amsterdam veroordeelt de hoofdverdachte in de zogenaamde Begijnhofmoord tot tien jaar gevangenis en de drie medeverdachten tot vijf. De moord op de 69-jarige vrouw kreeg extra aandacht omdat de daders, afkomstig uit het Haar- kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 241