Het Haarlemse vrouwenkoor Malle Babbe, gedirigeerd door LENY VAN SCHAIK, leverde de zang voor de Australische film Paradise Road. De film, over een Japans Vrouwenkamp in Indo nesië is nu in Nederland in première gegaan. Bij de première in Amsterdam en later ook in het Haarlemse Cinema Palace in Haarlem zingt het Malle Babbe-koor 'levend 24 Het grootste Haarlemse bouwbedrijf J.G. Nelis (550 werknemers, omzet 200 miljoen) wordt overgenomen. Het bedrijf leed in 1996 een verlies van 5,5 miljoen. Bewoners willen de 12 miljoen gulden die het rijk te verdelen gaf 247 voor projecten in de stad rigoureus anders verdelen dan het ge meentebestuur, zo blijkt tijdens een inspraakbijeenkomst. Er is wel draagvlak voor bijvoorbeeld een stadscamping en herbouw van de molen De Adriaan, maar niet voor een lange-termijn-pro- ject om Haarlem in de 21-ste eeuw leefbaar te houden. Wethou der betty van viEGEN is teleurgesteld. Aan de Paul Krugerkade is het nieuwe winkelcentrum Spaarne- boog geopend. Het voormalige Haarlemse gemeenteraadslid hamid houda (PvdA), thans lid van de Tweede Kamer, heeft te veel tijd gegeven aan zijn ondernemerschap ten koste van zijn politieke werk. For meel is er niets fout, maar ethisch wel, oordeelt ex-voorzitter kordes van de Rekenkamer, houda treedt af als kamerlid, maar onder protest. 27 De Haarlemse vertegenwoordigers naar de milieuconferentie m zusterstad Mutare (in het Afrikaanse Zimbabwe) zijn enthousiast over de resultaten. De slotverklaring roept op tot het opstellen van een actieplan. 28 De vvD-fractie in de Haarlemse gemeenteraad wordt volgend jaar op één na geheel vernieuwd, zo beslist een roerige leden vergadering. Deze ingrijpende verandering is een gevolg van de Appelaar-discussies: de zittende fractie was vóór de plannen tot bouw van een schouwburg in de binnenstad, de toekomstige nieuwe fractie wil de bestaande schouwburg op het Wilsonsplem handhaven. ,o Tekenaar thé tjong khing (64) krijgt bij de viering van het dertigjarig bestaan van het Stripschap de 'Trentenaire' een een malige prijs voor zijn gehele oeuvre. Scholieren in Zuid-Kenmerland kunnen naar een klachten commissie als zij zich slachtoffer voelen van seksuele intimidatie, agressie, geweld of discriminatie op school. Tachtig procent van KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 247