huis van 275 bedden in de plaats hoort te komen van het Zeeweg ziekenhuis in IJmuiden en St. Joannes de Deo in het Kleverpark. Minister borst kan zich wel verenigen met de beperking, want die past in een verschuiving naar een meer ambulante gezond heidszorg. De leden van de PvdA Haarlem hebben de wethouders jan haverkort en Betty van viEGEN als een en twee op de lijst gezet voor de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. 24 Er komt eenmalig 1,5 miljoen gulden extra beschikbaar voor de -252- zorg aan demente bejaarden. Maar dat is niet genoeg om de ex plosieve groei van de wachtlijsten op te vangen, vindt Zieken fonds Het Zilveren Kruis. De Haarlemse kunsthistorica nicole ex heeft haar boek 'Het brokaten paradijs' over de bespanning van de Japanse Kamer in Huis ten Bosch aan koningin Beatrix aangeboden. 26 Zowel Haarlem als Haarlemmermeer koesteren bouwplannen voor een nieuw stadion voor hfc Haarlem, eventueel te combi neren met een thuisveld voor Telstar. Wethouder ruud van der geest wil erover praten met Velsen en Haarlemmermeer. Het gaat minstens 15 miljoen kosten. 28 Een enquête leert dat één op de vijf derde-klassers van het voor bereidend beroepsonderwijs in Haarlem ooit speed, xtc of pad destoelen heeft gebruikt. Zeven procent is regelmatig gebruiker van de drugs. Op mavo, havo en vwo wordt aanzienlijk minder gebruikt. De journalisten van het Haarlems Dagblad allard besse en jan kuys schreven het boek 'Cowboys aan het Spaarne' over de be ruchte iRT-affaire. Zij komen op voor het gelijk van de Haarlemse politie in de omstreden onderzoeksmethoden naar een omvang rijke drugssmokkel. December 2 De directie van het Haarlemse relatie-bemiddelingsbureau Friends en Partners is met de noorderzon vertrokken, een schuld van 1,2 miljoen gulden achterlatend benevens een schare contribuanten die op een levenspartner hoopten. 3 De bewoners van Ruigoord hebben steun gekregen van de eco noom prof. heertje, die grote vraagtekens zet bij het nut van de nieuwe haven langs het Noordzeekanaal. Uitgever vnu neemt een aandeel van 35 procent in de grootste Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 252