Over de auteurs Prof dr. m.m.g. FASE (1937) is onderdirecteur op de Nederlandsche Bank, -263- hoofd van de Afdeling Wetenschappelijk onderzoek en econometrie en hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam. Hij is lid van de Konink lijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen en van de Holland- sche Maatschappij der Wetenschappen. Van zijn hand verschenen ver schillende wetenschappelijke publicaties. nop maas (1949) is gespecialiseerd in de negentiende-eeuwse Nederlandse letterkunde. Mevrouw dr. j. mooij (1957) is werkzaam bij de Nederlandsche Bank in de historische sectie van de Afdeling Wetenschappelijk onderzoek en econometrie. Van haar hand verschenen verschillende publicaties, in het bijzonder over bedrijfsgeschiedenis. Florence koorn (1951) is adjunct-archivaris van de Archiefdienst voor Kennemerland. HENRI spijkerman (1965) studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amstrdam en was daarna in het archiefwezen werkzaam. Momenteel is hij werkzaam in het bedrijfsleven en zet hij een bureau voor archiefcon- sultancy en historisch onderzoek op. Hij publiceert regelmatig ovei de geschiedenis van Haarlem en Bloemendaal en is gespecialiseerd in volkshuisvesting. Tevens bereidt hij een dissertatie voor over de Haar lemse annexatieproblematiek van 1927. hans van de venne (1945) studeerde klassieke talen aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Hij doet reeds een reeks van jaren onderzoek naar het leven en de werken (Terentius Christianus) van de Haarlemse rector Cornelius Schonaeus (1540-1611). In 1983-1986 publiceerde hij een analytische bibliografie van Schonaeus' gedrukte werken. In 1997 won hij met een biografische studie over Schonaeus de Haerlem-prijs. Deze studie wordt thans uitgebreid tot dissertatie. Verder publiceerde hij enkele artikelen. wim de wagt (1962) studeerde Nederlands en Kunstgeschiedenis aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij is gespecialiseerd in Nederlandse moderne architectuur uit de periode 1900—1940 en is werkzaam als zelf-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 263