De eerste verdieping werd dit keer gebruikt voor een tentoonstelling over de Adriaan en de aanstaande herbouw van deze molen. Deze expositie werd georganiseerd door Marianne Bruinstroop, Gonda Koster, Margreeth Pop, Esther Ras en Peter Hammann en werd op 24 april door oud wethou der Peter Schouten geopend. Bij de tentoonstelling hoorde een boekje over de Adriaan met artikelen die eerder in het Haarlems Dagblad over deze molen waren verschenen. Het aantal geregistreerde bezoekers bedroeg 2343, waarvan 1300 tijdens de Open Monumentendagen. Tijdens de Kunstlijn 1999 was de ruimte uitgeleend aan de Kunstlijn zelf. -194- Algemene ledenvergadering De Algemene ledenvergadering vond op 23 juni plaats in de Gravenzaal van het stadhuis en werd bezocht door ongeveer 135 leden. Na afloop der verga dering gaf W. van Anrooy een uiteenzetting over de Haarlemse graven- portretten op het stadhuis, die daarna ook konden worden bekeken. Excursies en bijzondere activiteiten De Luilakwandeling bracht onze leden dit jaar op het landgoed Manpad in Heemstede. De geplande ruilbeurs voor onze leden op 19 december was helaas geen succes. De presentatie van het Jaarboek 1997 gebeurde dit jaar in de oude HBS-b aan de Raaks. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan wethouder E. ICroskinski als eerste verantwoordelijke voor het Raaksprojekt. Margreeth Pop nam het redactiesecretariaat van het Jaarboek over van Florence Koorn, die sinds 1982 deze functie had vervuld. De jaarexcursie leidde 80 deelnemers op 17 oktober naar Zutphen. Lezingen Dit jaar werden er 9 lezingen georganiseerd. Op 28 januari sprak Eric Jacobs over boeren in de prehistorie. Garrelt Verhoeven gaf 24 februari een lezing over Het Haarlemse boek in de zeventiende eeuw. Gabrielle Dorren vertelde ons 6 april over Vrouwen in Haarlem in de zeventiende eeuw. De heren H.J. van Ogtrop en A. Looyenga gaven op 19 mei een overzicht van de geschiedenis van de 100-jarige Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart. Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 194