uitgesproken wens om opposanten binnen de kerk aan te pakken, leidde vlak voor Kerst 1997 tot een storm van verontwaardiging. Betreurenswaar dig en 'niet zo gelukkig' noemde kardinaal Simonis de uitspraken van de Haarlemse kerkleider. Als zelfs de aartbisschop zijn ongenoegen ventileert, moet de onvrede over het functioneren van Bomers wel heel groot zijn ge weest. Toch bleef Bomers voor het oog vrolijk. Het leek wel of niets en nie mand hem uit het veld kon slaan. Maar dat was slechts schijn. De bisschop, die zich in 1964 in Eibergen liet toejuichen en in 1983 in paarse toga langs de Haarlemse grachten wandelde, zag er in 1996 van af om zijn koperen jubi leum als bisschop van Haarlem te vieren. Terwijl een kleine groep aanhan gers een reclamevliegtuigje over Haarlem liet cirkelen met de tekstMgr Bomers Onze Bisschop' verbleef hij buiten de stad. Het ambt had voor hem allang zijn glans verloren. (met toestemming van de auteur overgenomen uit Haarlems Dagblad) Wim Helversteijn 23 september 1923-21 juni 1998 'Journalistiek, politiek en toneelspelend Haarlem heeft gistermiddag in de Stadsschouwburg afscheid genomen van Wim Helversteijn. De kleurrijke reputatie die hij de afgelopen vijftig jaar opbouwde als ladykiller, loslippige biechtvader van de katholieke kerk, geëngageerd toneelrecensent en die van beschaafd journalist met strik en fiets kwam daarbij voor het voetlicht.' Zo begint Jacob van der Meulen in het Haarlems Dagblad van maandag 15 september 1997 zijn verslag van die alleraardigste bijeenkomst van een dag eerder, waarop Wim Helversteijn het onbetwiste middelpunt was van een van alle kanten opstuwende zee van vriendschap, genegenheid misschien, van mateloze bewondering in ieder geval. Helversteijn glorieerde en daar van had hij al getuigd toen hij met opgeheven armen als een triomferende gladiator die zopas een lastig klusje had opgeknapt de schouwburgzaal was binnengetreden en oog in oog was komen te staan met zijn vele honderden fans. Een schitterend feest van vooral de kleinburgers van Haarlem die zich in de loop der jaren aan Helversteijn hadden gehecht als oesters aan een kweekpaal. Helversteijn - Leidenaar van geboorte - was via enkele jaren priester opleiding en een studie Nederlands in de journalistiek gekomen omdat hij KEES VAN DER LINDEN NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 205