Februari 1 Koning carl gustav en koningin sylvia van Zweden, op ver jaarsvisite bij koningin Beatrix (60), bezochten Teylers Museum en bezichtigden daar speciaal de tekeningen uit de 17e eeuwse kunstkollectie van de Zweedse koningin Christina. 2 Randstad en Patrimonium gaan hun bezit, in totaal 10.000 wo ningen, per 1 januari 1999 samenvoegen tot de grootste woning corporatie van Haarlem. -?tX- Er moet meer geld beschikbaar komen om het afglijden van Haarlemse jongeren naar criminaliteit, alcoholisme en drugs gebruik te voorkomen, oordeelt onderzoeker Chan Choenni. Wethouder betty van viegen onderkent het gevaar: 30 van de Haarlemse jongeren raakt betrokken bij crimineel gedrag, alco holisme en drugsgebruik. 4 Het Gewest Kennemerland, het samenwerkingsverband van de gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Haarlemmerliede-Spaarnwoude blijft bestaan, maar met beperk ter bevoegdheden. Meer samenwerking met Haarlemmermeer en Velsen wordt door Haarlem niet uitgesloten, nu het vooruitzicht op één Kennemer gemeente van de baan is. 5 Het hoofdkantoor van de vnu blijft in Haarlem en wel in een nieuw gebouw langs de Schipholweg. De tijdschriftengroep ver trekt naar Hoofddorp. 10 De Stadsbibliotheek ontvangt materiaal uit het promotie onderzoek naar de Haarlemse drukkers en uitgevers in de 16e eeuw, gepubliceerd door mevr. h.j. laceulle-van de kerk. De in 1993 overleden Haarlemse pianist theo bruins heeft pos tuum een Edison toegekend gekregen voor de cd waarop zijn vertolking van de Douze Etudes van debussy wordt bewaard. 16 Een aantal scholen voor voortgezet onderwijs in Kennemerland is gesloten omdat de leraren staken wegens te hoge werkdruk. 19 Actievoerders van Milieudefensie hebben zich op Schiphol ze ven uur vastgeketend aan een KLM-Boeing, die gereed stond voor vertrek naar de vs. Dit als protest tegen een mogelijke toename van het aantal vluchten op Schiphol met 20.000. 24 Het Haarlems Dagblad besluit om het verkiezingsdebat op de zondag voorafgaand aan de op 4 maart te houden raads verkiezingen niet door te laten gaan. Als de Centrum Democra ten ook meedoen blijven wij weg, hadden pvda, vvd, d66 en Groen Links laten weten. Al eerder hadden cda en rpf/gpv/sgp Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 218