23 De Schoonheidscommissie vindt het ontwerp van tekenaar joost swarte voor de nieuwe Toneelschuur in de Lange Begijnestraat een 'prachtig en innemend plan'. Voor de bouw kundige begeleiding wordt het architectenbureau Mecanoo in Delft ingeschakeld. 24 Omwonenden gaan tot de Raad van State procederen als de ge meente persisteert bij opvang van daklozen op het Donkere Spaarne. De huidige behuizing op het Klokhuisplein moet per 1 september dicht. In Molenwijk komen de bewoners in opstand tegen de plannen van de Surinaamse Islamitische vereniging Daras Salaam een ei gen onderkomen in de wijk te vestigen. Astronaut wubbo okkels heeft van de bestuursrechter wel gelijk gekregen in zijn bezwaren tegen de provincie, maar mag toch voorlopig geen tennisbaan aanleggen op zijn landgoed in Aerdenhout. De gemeente Bloemendaal heeft het laatste woord. 28 ted powder (artiestennaam voor theo kruyt) (81) overleden, jazzmusicus en orkestleider. Hij woonde en werkte ook in Duits land, België, Frankrijk, Spanje en Jamaica. 29. Lovers gaat als concurrent van de NS in juli elk half uur rijden van Amsterdam naar IJmuiden. 30 Het huiselijk geweld neemt onrustbarend toe. Haarlemmermeer meldt vier gevallen met dodelijke afloop in anderhalf jaar. In Haarlem gaan politie, riagg, ggd en het Blijf van mijn lijf-huis samenwerken in een meldpunt huiselijk geweld. Een landelijke primeur. Juli 1 Drukkerij Boom Planeta De Grafische bestaat 100 jaar. Als jubileumboek verschijnt een uitgebreide editie van het boek 'Van Oude Nijverheid tot Nieuwe Zakelijkheid'. Dit staat onder re dactie van marcel bulte en beschrijft de historie van het Haar lemse bedrijfsleven. Een tiental illegaal in Nederland verblijvende asielzoekers krijgt in Haarlem toch ondersteuning. 2 Van 8800 huizen in Haarlem (o.m. in Slachthuisbuurt, Bos- en Vaartkwartier en Kleverpark) wordt vermoed dat ze op grenen palen staan en dat betekent dat ze aangetast kunnen zijn door de 'palenpest'. De gemeente moet zo'n 200 miljoen gulden opbren gen van de totaal 900 miljoen die nodig zijn voor herstel. Dat Haerlem Jaarboek 1998 -226-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 226