Een schilderij met de legendarische Stormvogels-keeper piet kraak (32 keer in Nederlands voetbalelftal), vervaardigd door wim kok is onthuld bij de aanvang van de bekerwedstrijd Storm vogels-Haarlem. 15 Chef-dirigent david porcelijn verlaat het Noordhollands Philharmonisch Orkest na interne ruzies met artistiek adviseur piet veenstra en een aantal orkestleden. Porcelijn vond de programmering van veenstra te avontuurlijk en te experimen teel. Aan het Spaarne bij de Lange Brug is de zitbank La Pagoda -229- Catalana van kunstenares dora dolz geplaatst. Het kunstwerk was door de Stichting Kunstactiviteiten aangeboden aan de stad ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Haarlem. Omdat een bewoner aan het Spaarne zich verzette tegen plaatsing werd het drie jaar lang op de Stadskweektuin gestald. 22 De nieuwe landelijke wetgeving zal geen verandering brengen in het Haarlemse prostitutiebeleid. De Begijnebuurt behoudt zijn 40 'ramen'; daarnaast werken drie vrouwen in Noord, drie in Oost en een in Zuid-West Haarlem. Ongeveer de helft van de prostituees is Nederlands, de meeste anderen komen uit Oost- Europa. De politie is bezig met een Plan van Aanpak van de jeugd criminaliteit, die vooral bij allochtone jongeren toeneemt. 23 Met The Non Stop International Jam Session, geleid door dolf de vries, is het weekend Haarlem Jazzstad in de tent op de Grote Markt afgesloten. 27 De gemeente Haarlem ziet geen toekomst meer voor het huidige gewest Zuid-Kennemerland. Er moeten nieuwe afspraken wor den gemaakt over samenwerking, zonder een Kennemerraad, stelt burgemeester jaap pop. September 2 De Haarlemse Monumentencommissie wil het Frederikspark op de rijksmonumentenlijst geplaatst zien. Dat zou de bouw van acht luxe seniorenwoningen van architect R. uytenhaak kunnen tegenhouden. In de cultuurnota vraagt wethouder jan haverkort 20 miljoen voor het opknappen en uitbreiden van de Schouwburg aan het Wilsonsplein, 1,7 miljoen moet besteed worden aan het opknap pen van het Concertgebouw. Verder is twee miljoen nodig voor KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 229