len en het daarmee decriminaliseren, verklaart de Haarlemse ad vocaat mr. R. dufour, lid van de Stichting Drugsbeleid. Verkoop van softdrugs wordt in Nederland oogluikend toegestaan. Frank rijk is echter zeer streng. De Haarlemse coffeeshophouder nol van schaik wacht uitlevering naar Frankrijk, waar hij wegens hasj smokkel bij verstek tot 5 jaar gevangenisstraf en een boete van twee miljoen gulden is veroordeeld. Hij wil onderduiken. 10 De Haarlemse wethouder karel van broekhoven pleit voor een tramlijn Haarlem-Zandvoort. 14 Consternatie over de voorgenomen plaatsing in de tuin van de -233- Egelantier van het beeldje van schilder h.f. boot (1877—1963), na diens dood vervaardigd door verzetsstrijder-beeldhouwer mari andriessen. boot collaboreerde in de oorlogsjaren met de Duit sers door lid te zijn van de nationaal-socialistische cultuurkamer. 18 Animatiefilmer gerrit van dijk krijgt tijdens het Holland Animatie Film festival in Utrecht de onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw door burgemeester jaap pop uitgereikt. Een eervolle aanvulling op een reeds rijk gevulde kast met internationale onderscheidingen: de Spaanse Silver Danzante naast twee keer de vermelding van beste korte film uit Berlijn en uit Bombay. Cultuurwethouder jan haverkort had hem eerder dit jaar de Erepenning van Haarlem opgespeld. Vóór van dijk verwierven onder de kunstenaar-stadgenoten slechts mari andriessen en kees verwey die onderscheiding. 21 mr. G.w.F. VAN DER Valk Bouman (88) voormalig hoofdofficier van justitie overleden. Zijn eisen tot strenge straffen waren be rucht. Hij bepleitte herinvoering van de doodstraf. Een nieuw tracé van de Randweg naar de kruising Oosterduin- weg-Zandvoorterweg, dat het strandverkeer ruimer baan kan ge ven moet 30 miljoen gaan kosten, kreeg het gewest Zuid-ICen- nemerland te horen. De gemeenten Haarlem en Heemstede voelen niets voor zo'n nieuwe weg. 25 Voor 2004 moet de nieuwe Appelaar er staan, zo hebben B en W beslist. Gemeente, iNG-Vastgoed en Rijksgebouwendienst zijn het eens geworden over een nieuw plan voor de bouw van een rechtbank, hotel, winkels en eventueel appartementen en het verschaffen van ruimte voor de uitbreiding van het Concertge bouw. In de nieuwe gemeenteraad was na de verkiezingen een meerderheid voor dit plan ontstaan waardoor de oude plannen van de Spaanse architect busquet zijn geschrapt. 26 Door mechanisatie van de inspectie van bankbiljetten gaat Druk- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 233