59- Begin jaren vijftig kwam een politiepost aan de rechterzijde van het uitgangs gebouw. In 1958 werden op het eerste en tweede perron liften geplaatst. In 1959 werd een snackbar gebouwd, een jaar later gevolgd door een kiosk voor rookartikelen en snoep op het tweede perron, waarvoor een wachtkamer werd opgeofferd. In 1963 volgde de verbouwing van het buffet in de voorma lige wachtkamer 'Derde Klasse' en in 1967 werd aan de buitenkant een ver snaperingenkiosk geplaatst. De houten rookkap van de overkapping voor rijtuigen aan het Stationsplein werd in 1966 gesloopt. Het verlengen van het eerste en derde perron en het verbouwen van het tweede perron volgden in 1970. Ook werden de loketten in de jaren zeventig nog eens verbouwd. In het hoofdgebouw vond in 1980 de verbouwing van de centrale hal plaats. Daarbij werd het reis- en inlichtingen bureau, het grenswisselkantoor en de bagage-afdeling gewijzigd. De kiosken in de stationshallen werden op geregelde tijden aangepast. De toegangsdeu ren in de noordgevel van het stationsgebouw werden in 1982 gewijzigd, een jaar later die in de zuidgevel. De apparatuur voor de bediening van wissels en seinen bleef in werking tot 1974. Toen werd een nieuw seinenhuis buiten het stationscomplex langs de spoorbaan naar Uitgeest geopend en kwam er een geautomatiseerd systeem voor de regeling van het treinverkeer. Gemeente Haarlem, Archief Bouw- en Woningtoezicht, bouwdossier num mer 7365, doosnummers 703-708. 60. Zo werden de verkooppunten voor boeken, tijdschriften en cd's de oosttun nel uitgebreid, evenals het Grenswisselkantoor (gwk) in de cenrtrale hal. 61. Daarna zijn alle vier stationstoegangen vernieuwd en van transparante schuifdeuren voorzien. In de oosttunnel is een nieuwe tegelvloer gelegd, waarbij het authentieke patroon is teruggebracht. De betonnen vloer in de westtunnel is door eenzelfde tegelvloer vervangen. 62. Het Dynamisch Kantoor is ontwikkeld door Nemeog, een dochteronderne ming van Ns-Vastgoed, in nauw overleg met de toekomstige huurder de Rijksgebouwendienst Directie Noord-West. Ook een aantal inspecties van het Ministerie van vrom en de Huurcommissie worden in het gebouw gehuisvest. 63. Haarlems Dagblad 15 dec. 1997, 26. Ook het meubilair is door Uytenhaak ontworpen. De verwerkte materialen in zijn meubellijn zijn staal en beukenhout. 64. Uytenhaaks architectuur is vaak omschreven als één van vlakken of coulis sen en niet van volumen. T. Verstegen, Rudy Uytenhaak, architect (Rotterdam 1996), 9; en L. Versteylen, 'Vlakkenbarok; de architectuur van Rudy Uytenhaak', De Architect 1993, nr. 6, 31-51. HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 109