Wilhelminapark 37 (foto Maarten van Wamel). zontale banden zoals ook werd toegepast in villa nr. 29 die eveneens door Mons in 1898 is ontworpen. Het meest opvallende onderdeel van nr. 35 wordt gevormd door de afgeplatte erkertoren. Helaas is de spitsvormige bekroning daarvan niet meer aanwezig. Boven de ingang bevindt zich een veranda. Links van de toegang van de naastliggende woning is alleen op de begane grond een erker aanwezig waarboven een balkon. Dit gedeel te van de gevel wordt afgesloten door een opvallende topgevel. Deze is voorzien van een houten omranding die op een decoratieve manier is gevormd. De eerste bewoner van nr. 35 was de uitgever C.H. Robbers en van nr. 35 ir. L. Sloot, chef van de werkplaats van de h.s.m. huis nr. 37 en 38 (1898), architect S.J.W. Mons Ook bij dit bouwblok zijn de gevels voorzien van horizontale banden. Rechts van de ingang van nr. 37 bevindt zich op de begane grond een erker met afgeschuinde hoeken. Daarboven verheft zich een slanke erkertoren die aansluit op de eerste verdieping en de zolder. Ook hier is de spits verdwenen. Boven de afgeschuinde hoek van nr. 38 kraagt een eenvoudig gevormde hoekerker uit. Ooit vormde deze een onderdeel van een uit twee lagen opgebouwd erkertorentje met een spitsvormige bekro ning. Boven de ingang bevindt zich ook hier een veranda. De eerste bewoner van nr. 37 was de boekdrukker J.H.C. Basting en van nr. 38 was dit de civiel-ingenieur J.A. Kerkhoven. -135' KRIJN HAASNOOT

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 135