Wagenweg 66 (foto Maarten van Wamel). De belevingswaarde van het Wilhelminapark is groot. Komend uit de Schouwtjeslaan valt de aantrekkelijke aanblik op van de villa's aan de westkant, mede door de perspectivische verkorting van de gebogen gevel- wand. Een beeld dat gevormd wordt door het geheel van afzonderlijke panden, die elk hun eigen, mooi of minder mooi, karakter hebben. En vanaf de Wagenweg valt allereerst de villa 'Nieuw Stadwijk' op. Deze villa staat op de hoek van de Wagenweg en de Koninginneweg en is een fraai voorbeeld van neo-architectuur uit 1894. Loopt men langs de gebo gen Koninginneweg dan passeert men aan de rechterkant een aantal vil la's die wat eerder of gelijktijdig met de villa's in het park zijn gebouwd en met deze een zekere architectonische verwantschap vertonen. Aan de linkerkant komt men langs een dubbele villa, nr. 108 en 110, van architect Stom. Beide hebben een gevelsteentje met zijn naam, die evenals de door hem ontworpen huizen in het Wilhelminapark duidelijk tonen dat de architect op zoek was naar een nieuwe vormgeving. Met name blijkt dit bijvoorbeeld bij nr. 10 en 11 in het park. Als men uit het noorden langs de Koninginneweg naar het park gaat ontmoet men voorbij de Olieslagerslaan de eerste herenhuizen en villa's die eveneens ongeveer gelijktijdig met het Wilhelminapark zijn ontstaan. Beide richtingen langs de Koninginneweg komen bij elkaar bij het drie hoekig gazon. Van daaruit betreedt men het park tussen de op relatief KRIJN HAASNOOT

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 137