Jacques met de beeldhouwer Mari Andriessen. Andriessen maakte de beeldjes voor de huizen aan de Jan Gijzenkade e.o. Met deze kunstenaar bleef Jacques zijn hele leven bevriend (coll. fam. Van Velsen). ningbouwvereniging De Voorzorg een ensemble van 15 bejaardenwonin gen aan de Wassenaerstraat, die aansluit op de Jan Evertsenstraat. Zo doende zijn alle leeftijdsgroepen in deze nieuwe katholieke buurt verte genwoordigd. Zijn goede contacten met en inzet voor katholieke instellingen leveren Jacques in de loop van de jaren steeds nieuwe opdrachten op. Zo vraagt het schoolbestuur van de Sint Bavo-parochie in Haarlem-Noord hem in 1937 een schoolgebouw te ontwerpen op de hoek van de Lekstraat en de Eemstraat, vlakbij het voor Sint Josef gebouwde woningcomplex aan de Jan Gijzenkade. De school komt te staan naast een meisjesschool van de Sint Bavo-parochie uit het begin van de jaren dertig dat door een andere architect werd ontworpen.8» In 1938 krijgt hij de opdracht om samen met de Haarlemse architect G.A.M. Loogman een uitbreiding te ontwerpen van de Sint Philomenaschool, gelegen aan de overzijde van de Eemstraat; de uitvoering hiervan wordt echter pas na afloop van de Tweede Wereldoorlog ter hand genomen. Een plan dat nimmer wordt uitgevoerd is de bouw van een uit de kluiten gewassen parochiehuis aan de Rijks straatweg, waarvoor Van Velsen in 1938 een bouwplan op papier zet. Wél uitgevoerd wordt een verenigingsgebouw voor de katholieke jeugd aan de Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 176