-179- Het eerste woningbouwproject dat Van Velsen ontwierp in Sinnevelt, aan de Karei Doormanlaan en omgeving (1954-1956). Het gaat om 69 portiekwonin gen in blokken van drie bouwlagen (coll. fam. Van Velsen). trokken bij de grote stadsuitbreidingen waarmee in Haarlem dan wordt begonnen. Of zijn werk als raadslid hierin een rol speelt is niet bekend, dicht bij het vuur zit Jacques natuurlijk wel. Voor verschillende opdracht gevers zet hij bouwplannen op papier in Europawijk (Schalkwijk) en vooral Sinnevelt (Haarlem-Noord). Voor Stichting Eigen Woningbezit Haarlem ontwerpt hij bijvoorbeeld een complex van drieëntwintig eengezinswoningen aan de Boedapest- straat en omgeving in het gemeentelijke uitbreidingsplan Europawijk- Zuid (ca. 1956-1957). Meerdere complexen ontwerpt hij voor Stichting De Kleine Middenstander, die bedoeld is om het eigen woningbezit onder mensen met lagere middeninkomens te bevorderen. De meeste van deze projecten komen tot stand in het uitbreidingsplan Sinnevelt, dat ten wes ten van de vooroorlogse Planetenwijk ligt. Het eerste complex, ontwor pen in 1953 en gebouwd tussen 1954 en 1956, komt te staan aan de Karei Doormanlaan, de Johan de Meesterstraat en de Plesmanlaan. Het gaat om in totaal 69 portiekflats. Het volgende complex aan de Jacques Perklaan en enkele aansluitende straten omvat 48 portiekwoningen (ca. 1956-1958). Kort hierna maakt komt van zijn tekentafel een bouwplan voor 56 flats, verderop aan de Jacques Perklaan en aanliggende straten. In de tussentijd, omstreeks 1955, voert hij in Sinnevelt voor een ande re opdrachtgever, Het Nationaal Bouwbedrijf, een omvangrijke klus uit WIM DE WAGT

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 179