voor een complex met portiekflats en eengezinswoningen aan de Mr. Gerritszlaan, de Delftlaan en de Jacques Perklaan. Tenslotte ontwerpt hij voor zijn eerdere opdrachtgever, De Kleine Middenstander, een ensem ble met in totaal 36 flats aan de Zijlweg dicht bij Overveen. Sommige van zijn woningbouwprojecten die hij buiten Haarlem ge stalte geeft hebben een aanzienlijk grotere schaal. In Vlissingen bijvoor beeld ontwerpt hij een uitgestrekt complex portiekwoningen en eenge zinswoningen aan de President Eisenhowerstraat. Een eerder tot stand gekomen, kleiner woningbouwproject in de Zeeuwse kuststad betreft 48 portiekwoningen. Zijn meest grootschalige project tenslotte wordt in Amsterdam neergezet. In de nieuwe stadswijk Osdorp ontwerpt hij aan het begin van de jaren zestig voor het eerst een complex galerijflats in plaats van portiekwoningen. Het flatgebouw, dat 134 woningen telt, komt te staan aan de S.F. van Osstraat.9' Scholen In Van Velsens orderportefeuille neemt de scholenbouw steeds een be langrijke plaats in. Verschillende keren krijgt hij van een katholieke parochie de opdracht tot het maken van een bouwplan voor een school. Allereerst wordt het plan tot uitbreiding van de Sint Philomenaschool aan de Eemstraat uitgevoerd, waarvoor hij reeds in 1940 samen met de architect Loogman een plan maakte. Vervolgens worden hij en Loogman door het 'r.k. Kerkbestuur Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten en Sint Bavo' verzocht om een gezamenlijk bouwplan te maken voor de Domi- nicus Savioschool, een lagere school die aan de Geusevesperstraat aan de noordelijke rand van Haarlem-Noord komt te staan. Dit bouwplan wordt omstreeks 1951 uitgevoerd. Ongeveer een jaar later wordt naast dit gebouw (aan de Roemer Visscherstraat) een tweede schoolgebouw van hun hand neergezet, voor hetzelfde kerkbestuur en eveneens bestemd voor lager onderwijs. Vermoedelijk was de oprichting van de twee schoolgebouwen bedoeld om de jongens en meisjes gescheiden van elkaar les te kunnen geven. Het volgende Haarlemse schoolgebouw dat op zijn oeuvrelijst prijkt ontwerpt Jacques in z'n eentje: een r.k. School voor Voortgezet Lager Onderwijs tussen de Richard Holkade en de Diepenbrockstraat in de Slachthuisbuurt (ca. 1954). Opdrachtgever is in dit geval het 'r.k. School bestuur in de parochie van Sint Johannes de Doper (of Sint Jans) te Haarlem-Oost'. Omstreeks dezelfde tijd tekent hij een bouwplan voor een zeer omvangrijk schoolgebouw aan de Jan Gijzenkade, maar deze blauwdruk bereikt om onbekende redenen nooit de fase van uitvoering. Wel uitgevoerd wordt een r.k. Meisjesschool voor Lager Onderwijs in De Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 180