Een blok met 6 winkels en 5 bovenwoningen aan de Muiderslotweg, Haarlem-Noord, gebouwd ca. 1960-1961 in opdracht van De Kleine Middenstander (coll. fam. Van Velsen). kvp is, bewoont zelf één van deze woningen. Deze projecten worden in de loop van de jaren zestig gerealiseerd. Nieuwe bedrijfsarchitectuur wordt ook door twee andersoortige op drachtgevers van hem verlangd. Woningstichting De Kleine Middenstan der, die hem eerder portiekwoningen liet ontwerpen, klopt bij hem aan voor een tweetal projecten waarin woningen zijn gecombineerd met win kels of bedrijfsruimten. Het eerste project behelst 6 winkels met 5 boven woningen aan de Muiderslotweg hoek Rijksstraatweg in Haarlem-Noord (ca. 1960-1961). Bij het tweede project, dat in praktisch dezelfde jaren tot stand komt, gaat het om 14 bedrijfspanden met bovenwoningen. Dit plan moet in een uitbreiding van de Amsterdamsebuurt worden gerealiseerd, namelijk aan de Geertruida Carelsenstraat. Speeltuinhuisjes Als uitvloeisel van zijn inzet voor de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin en de Dekenale Jeugdraad sleept hij in de jaren vijftig en zestig een reeks opdrachten voor het bouwen van speeltuinhuisjes in de wacht. Een van de eerste is een huisje bij een speeltuin aan de Godfried van Bouillonstraat in de Slachthuisbuurt. Het ontwerp is gedateerd 1956. Later wordt naast dit huisje een tweede huisje neergezet met dezelfde op zet, maar twee maal zo breed. Waarschijnlijk heeft Jacques ook dit ont worpen. Uit hetzelfde jaar stamt een bouwtekening voor een speeltuin huisje, genaamd Hof van Eden, aan de Muiderslotweg. Hier in de buurt Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 182