Hoofdwacht De Hoofdwacht was vanaf de zaterdag van het bloemencorso tot en met het laatste weekend van september voor belangstellenden geopend. Bo vendien maakte de jaarlijkse Kunstlijn in hun weekend gebruik van het gebouw. De organisatie van de vrijwilligers die de openstelling mogelijk maakt werkt bijna feilloos en deze ondersteuning van onze verenigings activiteit stemt tot grote dankbaarheid. De eerste verdieping werd dit jaar gebruikt voor een tentoonstelling over de Haarlemse poorten en poortjes. De aanleiding hiervoor was het verschijnen van het boek De Haarlemse stadspoorten van de hand van Piet Arp dat bij Drukkerij Excelsior verscheen en voor onze leden tegen kostprijs verkrijgbaar was. De tentoonstelling werd georganiseerd door Marianne Bruinstroop, Gonda Koster, Margreeth Pop en Esther Ras en werd op 23 april door stadsarchitect Joop Slangen geopend. Het totaal aantal geregistreerde bezoekers van de Hoofdwacht bedroeg 2545 personen, waarvan 971 tijdens de Open Monumentendagen. Algemene ledenvergadering De Algemene ledenvergadering werd gehouden op 17 juni in de aula van Teylers Museum en trok ruime belangstelling. Na afloop van de vergade ring sprak onze ere-voorzitter burgemeester Jaap Pop over de ambities van Haarlem als stad: Toekomstvisie Haarlem 2000-2010. Zijn boeiend en met veel enthousiasme voorgedragen verhaal lokte een uitvoerige dis cussie uit. Excursies en bijzondere activiteiten De Luilakwandeling voerde ons op 22 mei over het terrein van het voor malig Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort. Het Jaarboek 1998 werd gepresenteerd op 10 juni in het gebouwtje 'de Haringbuis' te Aerdenhout waarvan een afbeelding de omslag sierde. De jaarexcursie voerde dit jaar op 2 oktober ruim 80 deelnemers naar Den Bosch waar bezoeken werden afgelegd aan de Sint Jan, het Noord- Brabants Museum, het Zwanebroederhuis en de Citadel. Bovendien werd een vaartochtje gemaakt over de Binnendieze. Op 16 november bezocht een groot aantal leden onder leiding van ar chitect Max van Aerschot de nieuwe ing Bank aan de Wilhelminastraat. Wegens te grote belangstelling voor deze excursie moet in 2000 een her haling volgen. VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 225