Lezingen Dit jaar werden er 7 lezingen georganiseerd. Ter gelegenheid van het verschijnen van het boekje Johannes Coelombie en zijn fonds hield de schrijver Jaap Temminck op 19 januari over dit onderwerp een lezing. Het verschijnen van het boek Johanna Borski, financier van Nederland door Geertje Wiersma was aanleiding voor een lezing van de schrijfster op 16 februari. -226- Op 23 maart hielden Helen van der Eem en Th. Fafié lezingen over de geschiedenis van de Lutherse gemeente. Een lezing van Pieter Biesboer over de blazoenen van Trou Moet Blijcken op 22 april in het gebouw van deze oude rederijkersvereniging was dermate overtekend, dat deze lezing in de loop van het jaar tot twee keer herhaald moest worden. A. van der Lem hield op 11 mei voor te weinig belangstellenden een lezing over Huizinga en Haarlem. Contacten met anderen Het jaarlijks contact met vertegenwoordigers van de Haarlemse wijkra den wordt een traditie waarvan door steeds meer wijkraden een dank baar gebruik wordt gemaakt. De eveneens jaarlijks vergadering met de besturen van onze zusterver enigingen in de regio ging bij gebrek aan belangstelling niet door. Veranderingen in de stad De veranderingen in de stad voltrekken zich overeenkomstig de Haarlemse traditie meestal in traag tempo. Maar de komende jaren zul len, als de politiek zich slagvaardig toont en gevoel voor kwaliteit in met name de Haarlemse binnenstad laat prevaleren boven kwantiteit en de juiste toon in de communicatie blijft vinden, tal van projecten tot uitvoe ring komen en zal Haarlem tijdelijk een grote bouwput zijn. De Appelaar nadert de afronding van de grote lijnen en ook het laat ste struikelblok, de inrit van de parkeergarage, lijkt te kunnen worden opgelost. Spannend blijft nog de kwaliteit van de architectuur en mate riaalkeuze. Bij de Raaksplannen koos onze vereniging voor het plan Recreatief Raak(s). De Salon en de Stadshoven eindigde bij ons op de tweede plaats, omdat wij de ambitie die uit dit ontwerp spreekt voor Haarlem te ambi- Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 226