Historische Werkgroep Vereniging Haerlem In het jaar 1999 is door de leden van de Historische Werkgroep Vereni- -233- ging Haerlem (hwvh) aan verscheidene projecten gewerkt. Officieel kwam men 18 maal bijeen op de woensdagavond op de zolder van de Hoofdwacht aan de Grote Markt. Niet alleen werd dan over de voortgang van de diverse historische projecten gesproken, interne lezingen gehou den of externe rondleidingen bezocht, maar ook ingegaan op enkele actu ele historische ontwikkelingen in de stad Haarlem. De werkgroep telde ultimo 1999 zestien leden, van wie de meesten actief bij een of meer historische projecten betrokken waren. Behalve aan een aantal individuele onderzoeken is in het jaar 1999 door de leden aan de volgende gemeenschappelijke projecten gewerkt: - Het project 'Grote Raad van Mechelen' onder leiding van professor J.Th. de Smidt (coördinatrice mevrouw A.E.C. Lindijer). - Het project 'Vincentiusvereniging Haarlem' (coördinatrice mevrouw N. Vogelzang). - Het project 'Haarlem in de Eerste Wereldoorlog' (coördinator de heer A.D.J. Neeven). - Het project 'Personele Quotisatie van 1742' (coördinator begin 1998 R. van Driel en vanaf medio 1998 de heer H. Ahles). - Een project over Haarlemse, Bloemendaalse, Heemsteedse en Bennebroekse bloembollenbedrijven en -families (coördinatoren de heer M.A. Bulte en de heer W.E. Post). Met de volgende gemeenschappelijke projecten is in 1999 een begin ge maakt: - Een ondersteunend onderzoek met betrekking tot een publicatie over de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem onder eind redactie van mevrouw M.L. Pop-Jansen en de heer J.J. Temminck. Accenten lagen hierbij op het schrijven van korte biografieën over min of meer bekende in het verleden daar begraven personen (coördinatri ce mevrouw A.E.C. Lindijer). - Het project 'De Kamp en Heiliglanden' (coördinatrice mevrouw Marion Wigchert). MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 233