Op woensdag 17 februari gaf mevrouw Liesbeth Sieperda-Staab voor de leden van de hwvh een interne lezing over het Haarlemse Arme Kinderhuis aan de Kinderhuisvest dat eind 17de eeuw is opgericht. Tijdens haar verhaal legde zij accenten op de medische verzorging van de arme kinderen die daarin waren opgenomen. De heer Wim Post hield op woensdag 26 mei voor de leden een inter ne lezing met dia's over het project 'Bloembollenbedrijven in Zuid- Kennemerland', waarover een publicatie in het jaar 2002 is te verwach ten. Hierbij schetste hij enkele ontwikkelingen van het ontstaan van de -234- bloembollenteelt in Haarlem en directe omgeving. Ook enkele aspecten van bekende Haarlemse en Overveense bloembollengeslachten werden besproken. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei gaf de heer Marcel Bulte een lezing over Haarlems industrieel erfgoed voor cursisten van de Haarlemse Volksuniversiteit en begeleidde hij een excursie over dit onderwerp door de Haarlemse binnenstad. Op woensdag 23 juni bezochten de leden het Hodshonhuis van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen en kregen daarbij een uit stekende uitleg. Grote bewondering was er voor de verscheidene stijlka mers, de wanddecoraties, het meubilair en de restauratiewerkzaamheden. De rondleiding duurde ongeveer een uur en werd aldaar feestelijk afge sloten. Vooruitlopend op een publicatie hierover gaf de heer Marcel Bulte op woensdag 10 november een interne lezing met dia's over de geschiedenis van het Haarlemse stadsdeel Scheepmakersdijk en Harmenjansveld die hij eerder voor de Wijkcommissie Scheepmakersdijk e.o. en bewoners had verzorgd. De verscheidene takken van nijverheid van deze buurt werden besproken en ook aspecten van de bewoningsgeschiedenis. Tenslotte verschenen in het jaar 1999 van de hand van leden van de hwvh de navolgende publicaties: - Dr. J.Th. de Smidt Drs Tony Lindijer, Haarlemmers voor de Grote Raad van Mechelen 1458-1578, Haarlem 1999. Dit als 14e bundel van de Haerlem-reeks uitgegeven boek handelt over ruim tweehonderd Kennemerlandse conflicten die de Grote Raad van Mechelen haalden. - Marcel Bulte, Schalkwijk, Boerhaavewijk-Noord aangepakt, Haarlem 1999. Het als nummer 51 in de Haarlemse miniaturen-reeks uitgegeven boek gaat over de bewoningsgeschiedenis van het Haarlemse stadsdeel Boerhaavewijk. - Marcel Bulte, Schalkwijk, een boerengemeenschap onder de rook van Haarlem, Haarlem 1999. Dit boek is een aanzienlijk vermeerderde druk van het in de Haarlemse miniaturen-reeks als nummer 6 uitgege ven boek Het Schalkwijk van weleer, Haarlem 1985. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 234