van de vcsb en de avsv, zat in het dispuut 'dis' en was lid van de Cercle Francais, een groepje sudenten Frans dat toneelstukken opvoerde en le zingen organiseerde. De studie was zwaar zo schrijft zij in haar levens verhaal 'boeiend, maar zwaar, omdat alles wat men in y/2 jaar leerde, in een korte tijd moest worden geëxamineerd. Tentamens waren er niet bij'. Flaar afstudeeronderwerpen waren de schrijvers Racine en Duhamel, de laatste een schrijver die haar zeer aansprak. In de vcsb kwam zij in contact met prof. Banning, prof. Heering, ds. Horreus de Haas, prof. van Holk en Emilie Kappert, grote persoonlijkhe- -236- den die aan de vorming van haar geestelijke denkwereld hebben bijgedra gen. De avsv stelde haar teleur, omdat daar 'zo weinig van feministische instelling te bemerken was'. In 1932 was zij wel in het bezit van een mo-b diploma, maar had geen werk, want het was een tijd van grote werkloosheid. Ter overbrugging gaf zij een cursus Frans in een door Vrijzinnig Hervormden opengesteld huis in Amsterdam en hielp zij bij cursussen die in het Woodbrookershuis in Bentveld werden gegeven. Na enige waarnemingen op diverse scholen in Nederland werd zij in 1937 aangesteld als lerares aan het Kennemer Lyceum. 'Het salaris was erg laag, maar aangezien ik in de omstandigheid verkeerde dat ik het financieel niet zo nodig had (ik kon weer thuis wonen), nam ik het aan. Zo kwam ik in 1937 aan 't Kennemer Lyceum, waar ik les gaf aan de afde ling voor Individueel Onderwijs (Mulo), de montessori afdeling en enkele klassen van het Lyceum: een voortdurend om schakelen van klassikaal op indi vidueel onderwijs'. Zij vond het werken onder De Vletter prettig. Na de arrestatie van De Vletter in de Tweede Wereldoorlog kreeg zij het moeilijk met diens opvolger, maar het curatorium hield haar de hand boven het hoofd. Na de oorlog is zij op de mms 'het Kopje' aangesteld, waar Yvonne Heijns hoofd was. Deze school was aanvankelijk gelegen aan de Koepellaan naast de ten nisbanen doch werd later, na Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 236