een fusie, aangebouwd bij het Kennemer Lyceum. Hier leerde zij Anton Pieck, ook leraar op het Kennemer, kennen en waarderen. Zij bleef thuis wonen om haar moeder die reuma had te kunnen ver zorgen. Later, in 1957, heeft zij op school ontslag genomen om zich hele maal aan die taak te wijden. Zij woonde toen al in Bloemendaal op de Kweekduinweg, na eerst op de Zijlweg, in de Krullelaan en op 'Rustenburg' te hebben gewoond. Er braken evenwel geen rustige jaren aan. In de eerste plaats bleef zij bijlessen en conversatielessen Frans geven. Daarnaast werd dit het begin van een groot aantal jaren actief zijn in het maatschappelijk leven. Cor -237- Bal had namelijk inmiddels vele contacten buitenshuis en buiten de school opgebouwd. In Haarlem was zij lid en secretaresse van de I.V.V.V. en van 'Kerk en Vrede'. Zij werd lid en presidente van de Vereniging voor Vrouwenbelangen en had kennis gemaakt met Gerda Kurtz, de latere ge meentearchivaris in Haarlem, en met Joke Stoffels. Het probleem van de huisvesting van de alleenstaande werkende vrouw kreeg haar aandacht. Op verzoek van de afdeling Haarlem werd in 1952 een landelijke commissie woongelegenheid opgericht, die een en quête hield over de wensen van deze groep. De uitslag van die enquête resulteerde in de oprichting in 1956, tezamen met vrouwenorganisaties in Haarlem en de reeds bestaande flatstichting ekawo aan het Kenaupark, van de stichting 'Eigen Burcht', waarvan Cor Bal vele jaren voorzitter was. Aan de Zijlweg verscheen een mooi flatgebouw voor alleenstaande werkende vrouwen. Inmiddels had Cor al in 1948 en in 1951 zittingen van de Verenigde Naties in Parijs bijgewoond. Door de oprichting van het Centrum voor Internationale Lezingen heeft zij getracht de aandacht voor de vn in de verschillende verenigingen te coördineren. Vanaf de oprichting in 1956 van de afdeling Haarlem van de Voetgan gersvereniging was zij hiervan lid. Later nam zij zitting in het hoofdbe stuur. De oudere mens in het verkeer, een actie gladheidsbestrijding bij bushaltes en bejaardenoorden hadden haar belangstelling, evenals het creëren van veilige oversteekplaatsen bij scholen en het aan de kaak stel len van verkeersonveilige situaties in het algemeen. Ook de gemeente Bloemendaal heeft zij een stuk veiliger gemaakt, zo werd haar gezegd bij haar afscheid als Bloemendaalse vertegenwoordiger van de voetgangers vereniging in de Verkeerscommissie van de gemeente. Was zij in 1986 al tot erelid van de afdeling Haarlem benoemd, in 1989 werd zij benoemd tot erelid van de landelijke Voetgangersvereniging. In 1990 ontving zij uit handen van de Minister van Verkeer en Water staat de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Op menige NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 237