vergadering werd zij de laatste jaren nog gezien en via de pers volgde zij de voetgangersbelangen en wist zij tot in hoge regionen haar visie over misstanden in het verkeer kenbaar te maken. Haar belangstelling was zeer ruim. Wie heeft niet jarenlang de Unicef- kerstkaarten bij Cor Bal gekocht, een activiteit die zij had overgenomen van haar zuster Nel, die vele jaren bij Unicef had gewerkt. Aan Cor Bal is een Unicef beeldje uitgereikt, evenals de gouden Unicef speld. In het middelpunt van haar belangstelling stond steeds de positie van de vrouw, van jong tot oud. Van een oud-leerling hoorde ik hoe zij haar -238- meisjes op school eens had aangespoord om naar een lezing over de han delingsonbekwaamheid van de vrouw te gaan luisteren. Een feministe die haar tijd ver vooruit was? Aanvankelijk voelde zij zich thuis bij de Partij van de Arbeid, doch later heeft zij zich aangesloten bij D66. Haar devies was: tegen onder drukking en voor vrijheid en vrede. In 1962 was Cor Bal lid geworden van de club Haarlem van de Unie van Soroptimistenclubs in Nederland, Suriname en de Nederlandse An tillen, daartoe aangezocht wegens haar belangstelling en activiteiten t.a.v. vrouwenbelangen op lokaal, nationaal en internationaal niveau. Zij was vele jaren lid van de Vereniging van Vrouwen met Academische Oplei ding (vvao), waarvoor zij in de afdeling Haarlem de laatste jaren de oude- renkring leidde. Tot op hoge leeftijd bleef zij de activiteiten van deze ver enigingen bijwonen en volgen. En naast dat alles had zij ook tijd om een echte mater familias te zijn, vol aandacht voor haar neven en hun gezinnen, haar achternichten en achterneven, een aandacht die overigens wederkerig was. Cor Bal was een bijzondere vrouw met vele gaven van hart en ver stand. Ati Chr.Blom Thom Delleman 23 december 1936-26 augustus 1999 Het tekent Thom Delleman dat ik enkele weken na zijn dood vier getyp te pagina's kreeg toegezonden, getiteld 'Personalia omtrent Thomas Adriaan Delleman' met erboven in zijn handschrift 'Voor de rubriek Necrologieën van het Jaarboek der Vereniging Haerlem. Te redigeren s.v.p. door A.G. v.d. Steur. Hartelijk dank! Th.D.' Het tekent zijn zorg zaamheid om anderen moeite te besparen zijn gegevens op te diepen en Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 238