Thom kwam in het Stichtings bestuur en bleef vol energie wer ken aan acties voor zijn Bavo, culminerend in 1982 in zijn werk voor het 'stoelenfonds' waarvoor hij vrijwel in zijn eentje in drie maanden gelden voor 850 nieu we stoelen bijeenbracht! Ook nam hij het initiatief tot het -240- f V schrijven van het populaire boekje Een rondleiding door de Grote of St. Bavokerk te Haar lem dat in een behoefte voorzag en waarvan tussen 1974 en 1993 vier uitgaven zouden verschij nen. Zijn afscheid in 1980 als voorzitter van de 'Vrienden van de Grote Kerk te Haarlem' dat plaats vond in het stadhuis in aanwezigheid van de burgemeesters van Haarlem, Den Haag en Gent en van kerkelijke hoogwaardigheidsbekle ders, was ook een van de hoogtepunten in zijn leven. Maar ook in de Haarlemse politiek was Thom actief. Van 1971 tot 1978 was hij fractieassistent voor de pcg, van 1972 tot 1980 voorzitter van de ar districts-kiesvereniging 'Dr. Abr. Kuyper', in 1974 lid van de AR-partij- raad en adviesraad, in 1973 voorzitter van de CDA-propagandacommissie en medeoprichter van het CDA-Haarlem. Van 1974 tot 1978 was hij secre taris van het CDA-bestuur Haarlem. Vanaf 1973 was hij bestuurslid en later voorzitter van de Haarlemse af deling van de N.c.R(eis)v. waarvoor hij vele jaren reisleider was naar Rome en Wenen. Ook het Haarlemse Anjercomité profiteerde van zijn enthousiasme en werklust: van 1982 tot 1990 was hij voorzitter van het comité. Een aantal losse acties uit de jaren tachtig: uitgave Haarlems kwartetspel t.g.v. het eeuwfeest van de Vereniging Scholen met de Bijbel: opstarting van het gilde De Stompe Toren te Spaarnwoude; de actie Doopboog voor de Grote of St. Bavokerk; een ansichtkaartenactie voor de gewonden van de 'dollemansrit' op de Riviervismarkt; de organisatie van een 'Bavo-fami- liedag' t.g.v. het 90-jarig bestaan van de Kathedrale Basiliek; de 'Aktie Bavoldok' i.v.m. stormschade aan de Kathedrale Basiliek (1990), en zo zouden er nog verschillende te noemen zijn. Ook de bestuursfuncties ble ven hem toestromen: ik denk aan de Stichting Corry ten Boomhuis en de Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 240