Coöperatieve Uitvaartvereniging Kloppersingel 7. Van 1992 tot 1995 was hij bestuurslid van de Vereniging Haerlem en ook hier pakte hij voortvarend - volgens sommige medebestuursleden te voortvarend - de ledenwerving aan. In deze jaren steeg het ledental van 1450 tot 1750! Hij organiseerde tal van rondleidingen en exposities in de tijdelijke behuizing van de Vereniging: het Enschedé-huis aan het Klokhuisplein. Begin jaren 1990 sloot de W.A. van Eldenschool, waarvoor hij zich bijna dertig jaar had ingezet. Ook een aantal van zijn bestuursfuncties kwam ten einde, niet altijd op de meest plezierige wijze. Een verkiezing -241- tot raadslid was in 1990 niet doorgegaan. In diezelfde jaren moet de gevreesde ongeneeslijke ziekte zich in zijn lichaam hebben genesteld, de ziekte die hem in augustus 1999 naar het ziekenhuis zou voeren, een gang waarvan hij niet meer thuis kwam. Overigens heeft hij in de jaren negentig niet stilgezeten. Als rondleider door Haarlem, door zijn Bavokerk en door andere Haarlemse kerken bleef hij zich vrijwel dagelijks in het centrum van Haarlem bewegen en op tal van terreinen gaf hij adviezen en kwam met suggesties. In 1991 voerde hij de actie 'Nieuw Leven' voor de Heilig Hart Kerk, in 1994 voor verlichting van het Costerbeeld op de Grote Markt, in 1996 organiseerde hij een 'Kerkenpad' voor blinden en slechtzienden en in 1997 verscheen zijn boekje over de Waalse Kerk: Ter kerke gaan in de hof van Begijnen en Walen. Zijn contacten met de pers, die hij zijn gehele loopbaan had gekoesterd, mondden de laatste jaren uit in werving van kopij en adver tenties voor een aantal huis-aan-huisbladen in de regio. Erkenning voor zijn vele werk kreeg hij in 1992 door de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Terugkijkend moeten wij zeggen dat velen in en buiten de stad en vooral zijn vrouw en kinderen deze enthousiaste Haarlem-promotor zul len missen: de man die steevast zijn gesprekken en telefonades afsloot met 'vreugde in de arbeid, geniet van het leven'. Dick Kraamwinkel 17 november 1936-29 juli 1999 Op 1 augustus 1976 werd Dick Kraamwinkel benoemd tot rector van het toenmalige Spaarnelyceum in Haarlem-Schalkwijk. In die tijd, toen de begrippen 'manager' en 'management' nog niet tot het onderwijs waren A.G. VAN DER STEUR NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 241