Heureux, qui comme Ulysse, a fait un long voyage, Ou comme celui la qui conquit la toison, Et puis est retourné, plein d'usage et raison, Vivre entre ses parents le reste de son age! Quand reverrai-je, hélas! de mon petit village Fumer la cheminée et en quelle saison Reverrai-je le clos de ma pauvre maison, Qui m'est une province, et beaucoup davantage? -247- Plus me plait le séjour qu'ont bati mes ayeux, Que des palais romains le front audacieux; Plus que le marbre dur me plait l'ardoise fine, Plus mon Loire gaulois que le Tibre latin, Plus mon petit Lire, que le mont Palatin, Et plus que l'air marin la douceur angevine. john daniels, docent Frans aan het Spaarnelyceum van 1968-1995 Theo Liket 14 oktober 1928-1 augustus 1999 Theo Liket werd in 1968 aangezocht om drie Haarlemse scholen te fuse ren. De ouderen onder ons herinneren zich die woelige tijd nog wel. De verbeelding aan de macht, het rode boekje van Mao, dat hier ook navol ging vond, de vrijheidsdrang van onze leerlingen, die na de studentenop standen in Parijs, geen gezag wilden accepteren, dat ze niet begrepen. Een gespleten lerarencorps met linkse veranderingsgezinde docenten en de conservatieven die volgens de progressieven niet vooruit te branden waren. En dan waren er ook nog die drie verschillende culturen die in een nieuw te bouwen school onder één dak moesten gaan samenleven. Daar moest een hoog gekwalificeerde schoolleider van buiten voor wor den benoemd, die dat allemaal in goede banen kon leiden. En dat kon Theo Liket. Carrière Theo heeft een indrukwekkende loopbaan opgebouwd. Begonnen als on derwijzer in 1948 in Oterleek, moest hij na één maand al in militaire dienst, die hij grotendeels doorbracht in Indonesië. Eenmaal terug begon NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 247