-248- Rector in Haarlem Theo Liket moest niet alleen drie bestaande Haarlemse scholen fuseren. Hij moest ze ook nog onder één dak zien te brengen in een nieuw te bou wen school aan de Zwemmerslaan. Na veel geharrewar over een goede naam, werd het Spaarnescholengemeenschap en later Spaarnelyceum. Theo raakte jaren en jaren daarna niet uitgepraat over deze periode uit zijn leven, die ik als docent Frans van het begin tot het einde heb meege maakt. Hij was in die periode een goede leerling van de in de eindjaren 60 populaire Franse filosoof Herbert Marcuse en de door hem beschre ven 'repressieve tolerantie'. Wie inspraak wilde, kon zitting nemen in één van Theo's talrijke commissies, of mocht er zelf ook één oprichten. Zo zat ik een aantal jaren in de door hem opgerichte contactdocentenvergade- ring, waarvoor hij zelf de agenda opstelde en die hij zelf voorzat. Je moest er wel heen, want je kreeg er een taakuur voor. De hoofdmoot van de maandelijkse vergaderingen bestond uit Theo's mededelingen waarover we alleen vragen mochten stellen. Het democratische element in zijn bestuur zat hem vooral in het feit dat de docenten en het niet onderwijzend personeel hem bij de voornaam mochten noemen, hetgeen in die tijd een novum genoemd kon worden. Pas later, toen de school liep als een trein en we wel 15 brugklassen had den, ontstond er begrip voor het feit dat een nieuw op te richten school hij wiskunde te studeren, een studie die hij in 1959 afsloot met de onderwijsakte MO-b. In die tijd was hij eerst van 1958-1963 leraar wiskunde aan het Baarns lyceum, daarna tot hij naar Haarlem werd gehaald aan het Goois lyceum, waar hij van 1963-1969 ook conrector was en in het laatste jaar tevens plaats vervangend rector. Tijdens die functie kwam hij een dag per week naar Haarlem om de fusie voor te bereiden tussen het Karei van Manderlyceum, het Lourens Costerlyceum en de Ketelaarmulo. Daaruit bleek al zijn enorme werklust, zeker als je in aan merking neemt dat Theo in 1967 zijn kandidaatsexamen pedagogie haal de en in 1973 het doctoraalexamen onderwijskunde. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 248