Freek van Muiswinkel 16 augustus 1935-25 augustus 1999 Freek van Muiswinkel blijft op ons netvlies Op 25 augustus 1999 overleed Freek van Muiswinkel. Niet onverwacht, want enige maanden daarvoor had de dokter hem verteld dat hij onge neeslijk ziek was en niet lang meer te leven had. Het was een schok die hij moedig opving. De tijd die hem nog restte wilde hij goed gebruiken. Gebruiken om samen met zijn directe naasten en met vrienden naar dat -252- einde toe te leven. En zo is het gebeurd dat hij blijmoedig afscheid kon nemen van al wat hem dierbaar was. Freek van Muiswinkel was een mens die je altijd een warm gevoel van vriendschap gaf. En dat terwijl we elkaar zelden zagen. Daarin zal ik niet de enige zijn geweest en ook niet de enige die bijzonder blij is hem te heb ben gekend. En trots. Freek was een veelzijdig mens met een levendige belangstelling voor alles en iedereen. Zijn maatschappelijke start begon eigenlijk bij een tweejarige opleiding op Nijenrode. 'De mooiste jaren van mijn leven', noemde hij die periode. Maar zijn entree in het bedrijfsleven vond hij geen succes. Sport - in de eerste plaats cricket - was zijn grote liefde, die hij ook overdroeg op een van zijn zoons, de cabaretier Erik. De tweede nummer één van zijn interesses was het theater en van het zelf toneel spelen, wat hem bijzonder goed afging, genoot hij met volle teu gen. Heerlijk vond hij het ook, toen hij directeur van de Haarlemse Sportraad kon wor den en zijn inzet was ongekend groot. Zeventien jaar hield hij het vol. Inzet toonde hij ook altijd voor de Koninklijke hfc, die legendarische voetbalclub aan de Spanjaardslaan, die hij nimmer in de steek zou laten, al was het maar om z'n bar-dienst te vervullen. Maar, tenslotte won het toneel. Talloze jaren was hij een voortreffelijk en veelgevraagd amateurtoneelspeler. Ook werd Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 252