'Er zijn zat acteurs van zestig die niet de hele avond gaan rondhangen om tien minuten op het toneel te staan. Die vervelen zich. Ik niet, voor mij is het nieuw. Ik ben blij met mijn ervaring in het bedrijfsleven en in de sport en ik vind dit verreweg het leukst. Morgen ga ik naar de Davis Cup en 's avonds weer het theater in, de variatie spat ervan af. Ik ben zielsgelukkig.' Gelukkig was hij. Met alles wat het leven hem bracht. De laatste jaren met Joke, met Cremer, ach, met allen die hem omringden en met elk moment dat hem weer met een ander mens in contact bracht. Zijn lach, -254- zijn grappige knipoog, zijn warme hartelijkheid en aandacht voor ieder een en vooral de gretigheid waarmee hij zich in het leven vastbeet, en de moed en blijmoedigheid die hij toonde nadat hij had vernomen dat het leven spoedig voor hem zou eindigen, zullen al zijn dierbaren bij blijven. Freek is iemand die tot in lengte van jaren zomaar opeens op ons netvlies kan komen. Bernardus Pel sr. 13 februari 1932-8 februari 1999 De Haarlemse 'Vijfhoeker' Ben Pel werd in het pand Korte Lakenstraat 13 te Haarlem geboren op 13 februari 1932 als zoon van de koopman in groenten en karrenverhuurder Johannes Bernardus Pel en Klasina Bosman. Midden in de economische crisistijd van de jaren dertig groeide hij in de binnenstad van Haarlem op, volgde het lager onderwijs aan de Jan Ligthartschool (School III) aan de Botermarkt en enkele jaren onder wijs aan de School voor Uitgebreid Lager Onderwijs, Letter A aan de Jacobstraat. Omdat kort na de Tweede Wereldoorlog zijn broers Rijk Pel en Johannes Bernardus Pel Jr. dienst moesten doen in het voormalige Ne- derlands-Indië, werd hij op 15-jarige leeftijd door zijn vader van school gehaald en moest hij hem helpen bij het verhuren van marktkramen. Ben vond dat best, stapte opgewekt en vol verwachting de grote mensenwe reld in en ging in de avonduren een cursus 'fietsenhersteller' volgen. In 1953 werd hij als vennoot opgenomen in het marktverhuurbedrijf, bak- fietsverhuurderij, wagenmakerij en transportbedrijf 'J.B. Pel Zonen'. Op 15 maart 1955 meldde hij zich als vrijwilliger bij de Haarlemse Brandweer en werd op 10 december 1956, kort na zijn huwelijk met Alie Noppen, brandwacht 2e klas. Op 30 december 1958 volgde zijn bevorde ring tot brandwacht istc klas en in juni i960 tot hoofdbrandwacht. Zijn be- Haerlem Jaarboek 1999 KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 254