had leren kennen. Met grote inzet bekommerde hij zich verder om de financiën van de kerk en de zanggroep. Ook was hem geen moeite te veel om in de functie van voorzitter van het Comité voor de jaarlijkse zieken zorgdag de zieke leden van de kerk een onvergetelijke dag te bezorgen. Inmiddels had zijn belangstelling voor de Haarlemse geschiedenis ge stalte gekregen door het schrijven van enkele boeken. In 1994 als auteur van het boek Van alle Haarlemse markten thuis, in 1995 als lid van de Historische Werkgroep van de Vereniging Haerlem met een bijdrage aan het boek Vijfhoek, Raaks en Doelen met de hewoningsgeschiedenis van -256- de panden rond de Botermarkt en in 1998 als auteur van het boek De Haarlemse Vijfhoek. Op zijn initiatief werd in 1996 de eerste boekenmarkt op het Schelpen pad van de Haarlemse Dreef georganiseerd, gevolgd in 1997 door de zo merse wekelijkse boekenmarkt op de Botermarkt met zo'n 25 kramen. Ook de door hem georganiseerde jaarlijkse boekenmarkten in het najaar van 1997, 1998 en 1999 in de Grote of St. Bavokerk waren een succes en werden door menig Haarlemmer bezocht. Ben's leven werd gekenmerkt door doorzettingsvermogen, menselijk heid en de kracht om knopen door te hakken. In de Haarlemse stadswijk Vijfhoek kende velen Ben Pel. De man uit de Korte Lakenstraat was voor hen een begrip. Niet alleen door de marktkramen die overal in de stad stonden, maar ook door zijn inzet voor de medemens en zijn talenten om dingen tot stand te kunnen brengen. Op 8 februari 1999 overleed hij. Voor Haarlem en in het bijzonder voor de Vijfhoek een groot verlies. In de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerks- plein te Haarlem werd de uitvaartdienst gehouden, waarna hij werd bij gezet in het familiegraf op de begraafplaats Akendam aan de Vergierdeweg te Haarlem-Noord. Fotoverantwoording Foto Freek van Muiswinkel: United Photos de Boer bv Haerlem Jaarboek 1999 MARCEL BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 256