ter jaap pop namens het college heeft gestuurd aan vertrekkend CDA-fractievoorzitter ronald bakker. In een interview met het Haarlems Dagblad had bakker kritiek geleverd op gemeente ambtenaren. Het colllege weigert echter de brief in te trekken. bakker op zijn beurt weigert nu een officieel afscheid. 8 De basisscholen in Haarlem krijgen komend schooljaar de sta tus van 'brede school' waar extra personeel aanwezig is om leerlingen met achterstanden op te vangen en waardoor ook naschoolse opvang mogelijk wordt. De school krijgt zo een -258- wijkfunctie. Wethouder betty van viegen wil ook scholen voor voortgezet onderwijs een soortgelijke buurtfunctie geven. 13 Met 20 tegen 17 stemmen besluit de gemeenteraad dat het Fre- derikspark monument moet worden. Groen Links kreeg de in het college zittende (geheel vernieuwde) WD-fractie mee. Hier door is het bouwen van de in het park geprojecteerde acht se niorenwoningen, op de plaats van het voormalige zwembad, wel erg onzeker geworden. Oud-stadsarchitect thijs assel- bergs had zich ook tegen de bouwplannen gekeerd. 14 De prijzen van de huizen in Haarlem en omgeving stegen afge lopen jaar met 10,1%, terwijl landelijk een stijging van 8% is be rekend, aldus c. cramer, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Vereniging van Makelaars. Vrijstaande huizen kosten nu gemiddeld j 847.000 tegen landelijk 487.000. 16 Bloemendaal is een levend sprookje, maar wel erg zuinig, con stateerde de vertrekkende tijdelijk burgemeester, w. van willi- genburg bij zijn afscheid na anderhalf jaar. Hij maakt plaats voor mevrouw l.a. snoeck-schuller. Striptekenaar joost swarte en animatiefilmer gerrit van dijk gaan samen een promotiefilm over de stad maken. 19 Opnieuw bedreigt geldtekort (een bedrag van 15.000) het be staan van het 20-jarig instituut Haarlemse Bloemenmeisjes. 21 Twee derde van de Haarlemse basisscholen sluit vandaag door staking van het personeel de deuren. De leerkrachten willen zo een beter salaris afdwingen. 22 De gemeente Haarlem moet de durf opbrengen om in te gaan tegen het landelijk beleid t.o.v. asielzoekers, aldus gemeente raadsleden van cda, Groen Links en Socialistische Partij, nadat de Iraniër mostafa alahyarian zijn hongerstaking van 40 dagen tegen uitzetting had beëindigd. Een uitzettingsprocedure duurt soms zes jaar. Tijdens een uitzending van het radio 1 Journaal blijkt dat de af- Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 258