deling Burgerzaken van de gemeente Haarlem zich niet houdt aan een strikte geheimhouding van persoonsgegevens. Zo'n 600 Haarlemmers willen hun gegevens geheim houden uit angst voor 'stalking' - benadering door ongewenste relaties - of uit economische motieven. 23 Mevrouw corry terwee-van hilten (63), de eerste vrouwelij ke rechtbankpresident van Nederland, verruilt haar functie bij de Haarlemse rechtbank voor het lidmaatschap van de Raad van State. 25 Slechts tien van de ca. 500 aanwezigen gaan tijdens een hoor- -259- zitting accoord met een toekomstig nieuw sportstadion in de Zuiderpolder. 29 De enige adviescommissie van de gemeenteraad met zg. bur gerleden, die voor Cultuur, zal in het vervolg alleen uit raads leden bestaan, zo heeft de gemeenteraad besloten. De Haarlemse kunstenaars protesteren: de maatregel beperkt de inhoud van de discussies, vinden ze. Februari 1 TOBi vroegh-de haan is, 67 jaar oud, overleden. Zij was op richtster van het Platform Gebruikers Geestelijke Gezond heidszorg en een gedreven voorvechtster voor de belangen van psychiatrische patiënten. 4. Haarlem moet in 2010 bij uitstek cultuurstad zijn. Over deze stelling vraagt het gemeentebestuur zijn burgers mee te denken. Een toekomstperspectief is nodig vindt men in gemeentelijke kring, want de stad stagneert, de dynamiek is verdwenen, b&w velt pas een oordeel na uitvoerige inspraak. 5. In Bloemendaal is, 82 jaar oud, overleden de van origine Bra bantse schrijver toon kortooms. Van zijn boek Beekman en Beekman zijn 2 miljoen exemplaren verkocht. 8 Computergestuurde paaltjes gaan het voetgangersgebied in de binnenstad overdag afsluiten, maar kunnen ook in de grond zinken om dringend autoverkeer toegang te geven. Het is een landelijke primeur, die echter op veel verzet stuit van het zakenleven in de binnenstad. De werkgroep Gebouw en Omgeving van de Vereniging Haerlem keert zich ook tegen deze 'uitbreiding van het stedelijk mastbos aan palen en paal tjes'. 12 Basisschool De Pyramide heeft een Turkse stagiaire van de KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 259