Pedagogische Akademie ten onrechte weggestuurd omdat zij in de klas een hoofddoekje bleef dragen. Dat bepaalde de Com missie Gelijke Behandeling: het is een godsdienstige uiting die door de Algemene Wet op Gelijke Behandeling wordt be schermd. 13 In de voormalige drukkerij aan de Houtmarkt gaat 'De Fietsznfabriek' - vernoemd naar uitbater Frans Fiets - een cul tureel centrum vestigen, waar beeldende kunst, theater, muziek en film zich kunnen ontwikkelen en manifesteren. -260- 15 Ook Haarlemse en Haarlemmermeerse brandweerlieden die in J993 ingezet waren bij de Bijlmerramp (waarbij een Israëlisch vliegtuig op een flat in de Bijlmermeer stortte) hebben onver klaarbare lichamelijke en psychische klachten overgehouden. Dit bleek tijdens de openbare zittingen van de parlementaire Enquêtecommissie. 16 Tachtig procent van de bewoners van de Harmenjanswijk wil sloop van de buurt, zo leert een enquête. In de Gravinnesteeg zijn de fundamenten van een Remon strantse kerk uit 1640 bloot gelegd. De wijkraad Binnenstad wil twee parkeergarages meer in het centrum, een onder de Koudenhorn, de ander onder de Papen toren. Architect anne van der geest heeft daarvoor het plan Katrijn getekend. 20 Burgemeester jaap pop is tevreden over de resultaten van de vier ronde-tafel-gesprekken die met inwoners zijn gevoerd over de toekomst van 'Haarlem, moderne cultuurstad'. De gesprek ken worden in breder kring voortgezet. huib van opstal wordt directeur van het Centrum voor het Beeldverhaal. Hij gaat leiding geven aan het Haarlemse strip centrum en de Haarlemse Stripdagen. 21 De jongste deelnemer (12 jaar) aan de regionale finale van het Prinses Christina-concours in het Haarlemse Concertgebouw, de uit Armenië gevluchte pianiste rusanna staroverova, wordt afgevaardigd naar de landelijke finale op 27 maart. 25 a.c. NOORDEGRAAF, oud rector van het Coornhertlyceum is overleden. De provincie draagt een kwart miljoen gulden bij voor de bouw van het Centrum voor het Beeldverhaal in het pand Groot Hei ligland 47. Haarlem zoekt naar 20 miljoen gulden om de bouw van een dak boven de ijsbaan aan de Kleverlaan te kunnen betalen. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 260