27 Haarlems oudste drogisterij van der pigge bestaat 150 jaar. De zaak dankt zijn unieke 'inbouw' in Vroom en Dreesman aan een voorvader die weigerde te wijken voor de bouwdrift van het grootwinkelbedrijf, lennaert nijgh heeft de historie in een boek beschreven. Maart 1 De Statenfractie van de Partij van de Arbeid bepleit een snel tram Haarlem-Zandvoort-Bloemendaal aan Zee. -261- 3 Slechts 41,9% van de kiesgerechtigde Haarlemmers nam de moeite een oordeel te geven over de kandidaten voor de Pro vinciale Staten, een lokaal dieptepunt sinds de invoering van het algemeen kiesrecht. De wd haalde de meeste stemmen, 24,7%. De pvda werd tweede met 22,1% en het cda derde met 16,8%. Groen Links kreeg 10,6%, d66 6,5, rpf/gpv 5,7, sgp 4,6, Soc. Partij 3,7, Centrum Democraten 1,5. Overige groepjes kre gen totaal 3,8%. Het resultaat is aanleiding voor een nieuwe discussie over nut en noodzaak van Provinciale Staten. 6 De wijkraden en de vvD-fractie in de Haarlemse gemeenteraad liggen dwars over de gemeentelijke parkeernota. De gemeente vindt dat er net genoeg parkeerplaatsen in de binnenstad zijn, maar de tegenstanders berekenen een tekort van 3200 plaatsen. De rechtbank krijgt een nieuwe president: mr. frits bakker (43), reeds als rechter werkzaam in Haarlem. 10 Judocoach en eigenaar van de internationaal vermaarde Sport school Kenamju cor van der geest heeft de jaarlijkse speld van de Stichting Haarlem Promotie opgespeld gekregen door burgemeester jaap pop. De Kenamju-judoka's behaalden in 1998 de Europa Cup voor vrouwen en mannen. 12 Een kwart van de vooral oudere schooldirecteuren bij de Haar lemse openbare bassisscholen wil stoppen en teruggaan naar de klas. De werkdruk wordt hen te zwaar. 17 Het Kennemer Gasthuis biedt patiënten die erom vragen als aanvulling op de reguliere behandeling ook alternatieve ge neeswijzen aan. frits van dongen uit Amsterdam wordt de architect voor de vernieuwing van het Haarlemse Concertgebouw. 19 De journalist p. van der sloot is bij verstek door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een geldboete van 500, waarvan 250 voorwaardelijk, omdat hij onder het pseudoniem pieter kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 261