waterdrinker de burgemeester van Zandvoort in zijn roman Danslessen had beledigd. 24 Bewoners van Frans Hals- en Kleverparkbuurt willen het oude gebouw van het Deo-ziekenhuis tot elke prijs behouden als na de verhuizing van het ziekenhuis de grond vrijkomt voor nieuwbouw. Bij de Scheepmakersdijk is een stuk oude stadsmuur anno 1355 opgegraven, die tijdens het beleg in 1573 beschadigd is geraakt en later de molen De Adriaan fundeerde. -262- 27 Striptekenaar joost swarte en architect henk döll hebben van het bestuur van het 600 jaar oude Bakenesserhofje opdracht gekregen een uitbreiding van het hofje te ontwerpen. Al eerder kregen zij opdracht de (aangrenzende) nieuwe Toneelschuur op papier te zetten. Dat ontwerp is aan uitvoe ring toe. 28 De Haarlemse justitie heeft het het vorig jaar extra druk gehad met drugskoeriers op Schiphol: 818 smokkelaars, 100 meer dan vorig jaar, werden aangehouden met in totaal 5600 kg drugs. 30 Archeologen hebben bij een opgraving tussen Gravinnesteeg en Helmbrekerssteeg niet alleen resten van een Remonstrantse kerk gevonden maar ook restanten van twee i4e-eeuwse voor name woonhuizen. Neil Wallace wordt de nieuwe directeur van de Haarlemse Stadsschouwburg en Concertgebouw. 31 Een stuurgroep Light Rail, waarin vertegenwoordigers van pro vincie, gewest en de gemeenten Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Velsen en Zandvoort wil een proef nemen met een sneltram op het treintraject Amsterdam-Haarlem-Zandvoort. De stuurgroep onderzoekt nieuwe vormen van personenver voer naar en langs de kust van Zuid-Kennemerland. April 2 Oud-vicaris-generaal van het bisdom Haarlem mgr. dr. h. kuy- pers is op 77-jarige leeftijd overleden. Hij was de rechterhand van wijlen bisschop zwartkruis en had grote bezwaren tegen het regime van het Vaticaan. Twee jaar na de komst van bis schop bomers vertrok hij naar de kro. 6 De Stichting Down's Syndroom heeft een aanklacht ingediend wegens 'aanzet tot moord' tegen de Bloemendaalse cultuurfilo soof c. rietdijk. Die bepleitte om in bepaalde gevallen kinde ren met een ernstige handicap te doden. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 262