7 De opvang van dak- en thuislozen houdt de gemoederen in de binnenstad verdeeld. De wijkraad Binnenstad heeft ingestemd met de door de gemeente beoogde verhuizing van de opvang van het Klokhuisplein naar het voormalige Magdalenaklooster. Maar de bewoners uit die buurt zijn het daar niet mee eens en demonstreerden tot in de raadzaal. ii Voor, tijdens en na de voetbalwedstrijd Haarlem-ADO heeft de Haarlemse politie 27 Haagse supporters gearresteerd. Zij be schikten niet over de vereiste combikaart (trein- en toegangs kaart) voor deze risico-wedstrijd. Op grond daarvan nam de —263— politie aan dat zij op rellen uit waren. 13 De stuurgroep Zuid Tangent verwacht dat in 2002 bussen gaan rijden op het traject IJmuiden-Haarlem-Schiphol-Bijlmermeer. Gehoopt wordt dat in 2006 trams dit traject gaan overnemen. Met de aanleg wordt daar al rekening mee gehouden. Daarmee is het plan van de htm om al direct met trams te gaan rijden verworpen. 15 De nzh heeft besloten de nachtbus Zandvoort-Haarlem twee weken niet te laten rijden. Er is te veel overlast van dronken reizigers. 16 Er is in Haarlem zo'n chronisch gebrek aan invalkrachten in het basisonderwijs, dat de school De Schoterkring een beroep doet op ouders om bij ziekte voor de klas te gaan staan. De Hollandse Betongroep heeft door architect george van delft een plan laten ontwikkelen voor een nieuwe schouw burg in het (kwijnende en verpauperde) Brinkmanncomplex. 21 Aan de Papentorenvest langs het Spaarne is de eerste paal ge slagen voor de herbouw van de in 1932 afgebrande windmolen De Adriaan. 26 h.j. verkouw, wethouder van Heemstede van 1970-1974 en sinds 1958 raadslid voor de pvda, drager van de gouden ere penning van de gemeente, is overleden. 27 FNV-voorzitter lodewijk de waal fietst, plechtig uitgeleid door wethouder karel van broekhoven van Haarlem naar Amster dam. De wethouder reed tot Haarlemmerliede mee. de waal startte daarmee de provinciale actie 'trap eens wat vaker naar je baas'. 29 Zanger boudewijn de groot (Heemstede) en tekstdichter len- naert nijgh (Haarlem) zijn bij de jaarlijkse lintjesregen Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw geworden. In hun glo rietijd vormden zij een inspirerend duo. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 263