Mei 3 Op Schiphol is in een vrachtzending uit Suriname de record smokkel van 700 kg cocaïne ontdekt, verstopt in 144 dozen met groente en fruit. 9 De hockeyclub Bloemendaal verovert het heren-kampioen schap van Nederland na een overwinning op Oranje Zwart. 11 Wie zich in Zuid-Kennemerland zonder zgn. 'economische binding' wil vestigen krijgt slechts een woonvergunning als hij -264- of zij een huis koopt voor meer dan 400.000 gulden. Het gewest is daarmee een van de duurste regio's van het land. 12 Er zijn onderhandelingen gaande over de overname van het ANP-fotoarchief door het Spaarnestad Foto-archief. De rechtbank is overbelast: 27% van de zaken blijven onbe handeld. Ook bij de gemeente Haarlem blijft veel werk liggen wegens personeelstekort. 14 De Haarlemse wd wil de Amerikaweg overkluizen en niet schrappen zoals ontworpen in het gemeentelijke plan Schalk wijk 2000+. Er kunnen 1650 woningen in dit stadsdeel bij komen, berekent de raadsfractie. De Put van Vink moet ge dempt. 15 Ook in Haarlem verdrijven grote winkelketens in toenemende mate de kleine winkelbedrijfjes. Dat leren de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. 17 Muziekpodium 't Mosterdzaadje uit Santpoort kreeg in de To neelschuur de jaarlijkse kunst- en cultuurprijs De Olifant van het Haarlems Dagblad. De andere genomineerden waren: co lumnist lennaert NijGH, koordirigente leny van schaik, To neelschuurdirecteur frans lommerse en de organisatoren van de jaarlijkse Kunstlijn. 19 Na jaren onderzoek is dialectoloog h. scholtmeijer van het P.J. Meertensinstituut tot de conclusie gekomen dat het beste Algemeen Beschaafd Nederlands niet in Haarlem maar in Dronten wordt gesproken. Haarlem droeg die reputatie sinds 1874. 20 In de visie van het gemeentebestuur moet Haarlem zich de ko mende tien jaar verder ontwikkelen als stad van toerisme en cultuur, zakelijke dienstverlening en goed wonen. eric tjebbes heeft de restauratie voltooid van de veelkleurige tapijtschilderingen op de zuilen in de Grote Kerk. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 264