22 Bloemendaal wil in een verkeerscirculatieplan slechts enkele wegen aanwijzen voor doorgaand verkeer en de kleinere bin den aan een maximum snelheid van 30 km. 25 De voetbalclub hfc Haarlem heeft na de laatste wedstrijd van dit seizoen (0-0 tegen Zwolle) afscheid genomen van keeper jan willem van ede (36 jaar). De club eindigde op de vier-na- laatste plaats in de eerste divisie. 26 De wijkraad Schalkwijk keert zich tegen de plannen van de WD-raadsfractie om 1600 woningen te gaan bouwen in de Groene Zoom. De wijkraad wil het Uitvoeringsplan Schalkwijk -265- 2000+ handhaven. Makelaars in Velsen en Haarlemmermeer constateren dat Haarlemse woningzoekenden in hun werkgebied tienduizen den guldens overbieden boven de vraagprijs voor huizen. Het aanbod van woningen in de stad zelf is volstrekt ontoereikend. Het jaarverslag van de gemeentelijke Haarlemse Woningwin kel is ook erg somber: in 1998 werden 7% minder woningen aangeboden dan het jaar daarvoor. 27 Wethouder ton smit heeft grote zorgen over de gemeentelijke financiën in de komende jaren. Er zijn tientallen miljoenen nodig voor grote projekten als het opknappen van Schouwburg en Concertgebouw, uitvoering van het plan Schalkwijk 2000+ en het vernieuwen van het Stationsplein. Verkoop van de radio- en tv-kabel lijkt onontkoombaar. 29 Dirigent andré kaart neemt afscheid van het (amateur-) Sym- phonie Orkest Haarlem dat hij dertig jaar heeft geleid. Drie theologen, afkomstig uit respectievelijk Polen, Mexico en Italië zijn in de r.k. St.Bavo tot priester gewijd. Zij horen tot de eerste afgestudeerde studenten van het Neo-Katechumenaat, de omstreden behoudende priesteropleiding in Nieuwe Nie- dorp. Juni 1 Oud-wethouder martin de vries is door City Haarlem voor drie jaar benoemd tot centrummanager van Haarlem. Hij moet initiatieven ontplooien voor economische expansie van de stad. 3 In de Stoofsteeg is een particulier museum ingericht ter herin nering aan de schilder theo swagemakers (1898-1994) 5 Leegstand teistert het winkelcentrum de Brinkmannpassage. De winkeliers, verenigd in de Belangenvereniging Brinkmann- kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 265