naoorlogse Haarlemse leerlingen, mari andriessen zat tijdens de oorlogsjaren in het verzet tegen de Duitsers. 30 Na de Haagse htm heeft nu ook het Amsterdamse Gemeente Vervoerbedrijf (gvb) plannen voor een light-rail verbinding Haarlem-Zandvoort, later uit te breiden naar Amsterdam. Er zou drie jaar voorbereiding nodig zijn. Met de woningnood in Haarlem is het zo slecht gesteld dat nu gemiddeld 62 woningzoekenden zich melden voor één leegko mende huurwoning. Vorig jaar was dat nog 42. -267- Juli 1 De bouw van een nieuwe Toneelschuur dreigt op losse schroe ven te raken doordat het tekort naar 4,3 miljoen gulden is opge lopen. Raadsleden zijn onaangenaam verrast, maar blijven enthousiast over de plannen. De bouw moet in de tweede helft van het jaar 2000 beginnen. Het Frans Halsmuseum heeft voor 250.000 een rivierland schap van de rye-eeuwse Haarlemse schilder jan lagoor aan gekocht. 2 De laatste Zuster van Liefde, directrice zuster irène rooth van de r.k. Veronicaschool in de Burgwal heeft als laatste van haar congregatie afscheid genomen van het Haarlemse onderwijs. In 1845 kwamen de eerste zusters van deze congregatie naar Haarlem. Mejuffrouw c.p. bal (94) overleden, 30 jaar lang de onvermoei bare secretaris van de regionale Vereniging voor Voetgangers. 7 b&w besluiten tot huisvesting van daklozen in het voormalige Magdalenaklooster, ondanks het verzet in de buurt. Ondernemers in Zandvoort verzetten zich tegen 'het boycot achtige verkeersbeleid' van de buurgemeenten. Heemstede wil het verkeer op de Lankhorstlaan beperken en Bloemendaal is tegen een nieuwe weg van de randweg naar de Zandvoortse- laan. 8 De internationaal opererende Kunsthandel van wisselingh is onder directie gekomen van de Haarlemse kunstmakelaar Wil lem DE WINTER. Wethouder lia kroskinski wil de komende jaren 140.000 vier kante meter nieuwe kantoorruimte binnen de gemeentegrens realiseren en later nog eens 100.000. Dat meldt het rapport Ruimte voor groei. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 267